Auralic Sirius G2.1 – zaawansowany procesor i upsampler sygnału

Auralic Sirius G2.1

Auralic Sirius G2.1 to najnowszy dodatek do topowej linii produktów tej jakże ciekawej firmy, której urządzenia zdecydowanie pretendują nie tylko do hi-endu, ale także zdają się ostatnio wręcz wyznaczać w nim nowe trendy. Marka ta już gościła u nas przy okazji recenzji zarówno przetwornika Auralic Vega, jak i przetwornika Auralic Vega G1. Teraz producent wypuszcza nowy produkt w najnowszej reinkarnacji swojej topowej serii, w której produkty mają oznaczenie G2.1.

Auralic Sirius G2.1 – zaawansowany procesor i upsampler sygnału

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że Sirius zbudowany jest na firmowej platformie Proteus G2. Jest ona sercem całego urządzenia. I to tak naprawdę bardzo zaawansowana jednostka obliczeniowa oparta o układ FPGA Xilinx XC7A200T. Układ ten posiada 200 tyś. komórek logicznych oraz 740 rdzeni DSP. I co istotne, jest to jednostka również przewidziana do zastosowań w audio tam, gdzie wymagana jest największa precyzja obróbki sygnału – XC7A200T pracuje z 56-bitową rozdzielczością.

Auralic Sirius G2.1

Przytoczmy może, co o samej funkcjonalności urządzenia pisze dystrybutor:

“SIRIUS G2.1 poprawia i optymalizuje sygnały ze wszystkich źródeł, niezależnie od tego, czy są to pliki o wysokiej rozdzielczości, czy strumienie z gorszego źródła lub formatu. Dzięki SIRIUS G2.1 skompresowane, stratne i słabej jakości nagrania mogą zostać ulepszone, poprawiając w ten sposób ogólne wrażenia odsłuchowe. Dodatkową zaletą jest możliwość podłączenia go do dowolnego przetwornika cyfrowo-analogowego dowolnej marki w celu przejęcia obciążenia związanego z obróbką  danych, dzięki czemu nasz DAC otrzymuje najczystszy możliwy sygnał cyfrowy pozbawiony niepotrzebnego nalotu i zniekształceń. Niezależnie od tego jaki sygnał jest przetwarzany (słaba jakość muzyki czy format DSD) oraz jakie możliwości ma Nasz przetwornik, Sirius optymalizuje sygnał wykorzystując nowoczesne technologie i algorytmy w ceku osiągnięcia maximum efektu. Poprzez ponowne próbkowanie sygnału w optymalnym punkcie przetwornika czy też upsampling oraz unikalne filtry i funkcje, które producent wprowadził do swojego urządzenia, w rezultacie otrzymujemy odczuwalnie lepszy dźwięk.

SIRIUS G2.1 może również kompensować dane pomieszczenie za pomocą 20-pasmowego korektora parametrycznego, umożliwiając optymalizację pod kątem otoczenia bez wydawania dziesiątek tysięcy na kompletną przebudowę lub renowację pomieszczenia. A jak wiemy nawet najlepszy sprzęt bez odpowiedniej akustyki nie zagra poprawie.”

Auralic Sirius G2.1

Auralic Sirius G2.1 – ostatni element układanki

Warto zwrócić uwagę na to, że SIRIUS G2.1 to produkt bardzo istotny tak naprawdę z innego względu – otóż jest to de facto także zaawansowany filtr cyfrowy. I w ten sposób Auralic może zaoferować tak naprawdę kompletny cyfrowy system odnesienia. Czyli streamer (Aries G2.1), przetwornik (Vega G2.1), zegar wzorcowy (LEGO GX) no i własnie zaawansowany upsampler, o ktorym mowa w tym newsie. Znając produkty Auralica jest bardzo możliwe, że system taki będzie mógł stanąć w szranki z najlepszymi w branży urządzeniami, które kosztują nierzadko kilkukrotnie więcej.

Auralic Sirius G2.1

Cena urządzenia to około 30K PLN. Urządzenie może współpracować z większością przetworników na rynku, także dzięki temu, że posiada (vide powyżej) wyjście cyfrowe USB. Co więcej, posiada także złącze L-LINK. Możemy przez nie podłączyć inne urządzenia Auralica – czyli właśnie streamer Aries G2.1 oraz DAC Vega G2.1. W ten sposób Auralic dołączyć do elitarnego grona producentów posiadającyc w swojej ofercie czteropudełkowy system źródłowy, który z powidzeniem można określić, jako referencyjny.

Dystrybutor: MIP http://www.mip.bz
Więcej informacji: https://auralic.pl/produkt/auralic-sirius-g2-1/

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*