AURALiC Altair G2.1 – wielofunkcyjny streamer audio

AURALiC Altair G2.1

AURALiC Altair G2.1 to najnowszy streamer uznanej firmy, która już nie raz gościła na łamach hifizone.pl, chociażby ostatnio przy okazji recenzji doskonałego przetwornika AURALiC Vega G2.1.

Jednocześnie nazwa ALTAIR zawsze była synonimem dla urządzeń posiadających niezwykle szeroki zakres funkcjonalności. ALTAIR w wersji G2.1 jest jednak przełomem, bo to także rozpoczęcie zupełnie nowego rozdziału dla uznanej marki AURALiC. Po raz pierwszy koncepcja urządzeń ALTAIR, czyli połączenie zaawansowanych funkcji różnych urządzeń w jednej obudowie – została wyniesiona na zupełnie nowy poziom. Czyli poziom znany z najlepszych urządzeń z serii G2.1, oferujących światowej klasy osiągi i mogących stanąć w szranki z każdym sprzętem, niezależnie od ceny.

ALTAIR G2.1 podobnie, jak jego odpowiednik z oznaczeniem G1, udostępnia każdą funkcję znaną ze źródeł firmy AURALiC w jednej, precyzyjnie wykonanej i doskonale odizolowanej od wpływu zewnętrznych zakłóceń obudowie. Inaczej rzecz ujmując – jest to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które jednocześnie w pełni spełnia wszystkie założenia linii G2.1.

AURALiC Altair G2.1

Najwyższej klasy w pełni funkcjonalny przedwzmacniacz

Jako produkt serii G2.1, ALTAIR G2.1 został zaprojektowany z uwzględnieniem takich jego funkcji i właściwości, które sprawiają, że zalicza się do najwyższej generacji urządzeń. Dotyczy to także zaawansowanej funkcjonalności przedwzmacniacza, która w tym przypadku jest wyniesiona na zupełnie nowy poziom. A to chociażby dlatego, że w ALTAIR G2.1 mamy w pełni analogową regulację głośności opartą o wysokiej klasy drabinkę rezystorową podobną do tej, jaką zastosowano w przetworniku VEGA G2.1. Ta doskonała regulacja głośności jest w tym przypadku uzupełniona przez autorskie, pracujące w klasie A moduły wyjściowe Orfeo. Zapewniają one nie tylko najniższy poziom szumów i pomijalne zniekształcenia, ale przede wszystkim znakomite, nasycone a jednocześnie rozdzielcze i transparentne brzmienie.

Całkowicie odizolowany tor analogowy i wejście gramofonowe

ALTAIR G2.1 posiada także dwa osobne wejścia analogowe, z których sygnał całkowicie omija część cyfrową i jest przetwarzany tylko w domenie analogowej. Pierwsze z tych wejść to wejście liniowe wraz z funkcjonalnością trybu „bypass” do zastosowań w kinie domowym. Drugie zaś to wejście bezpośrednio do specjalnie zaprojektowanego przedwzmacniacza gramofonowego obsługującego wkładki typu MM (Moving Magnet). Innymi słowy, ALTAIR G2.1 może być centrum hi-endowego systemu audio łącząc w sobie zarówno doskonałe źródło cyfrowe, streaming audio na najwyższym poziomie, jak i oferując możliwość bezpośredniego podłączenia wysokiej klasy gramofonu.  AURALiC Altair G2.1

Moc obliczeniowa na zupełnie nowym poziomie i podwójne zegary Femto Clock

W przypadku, kiedy przed najnowszym urządzeniem z serii ALTAIR zostały postawione wysokie wymagania z zakresie nie tylko funkcjonalności, ale także i płynności działania – wybór
w zakresie modułu obliczeniowego był prosty. W ALTAIR G2.1 zastosowaliśmy najmocniejszą wersję naszej platformy Tesla, która posiada więcej, niż wystarczający zapas mocy, aby stawić czoła wyzwaniu, jakim jest nie tylko przetwarzanie sygnału w najwyższej rozdzielczości, ale także i obsługa całego wachlarza funkcji znanych z urządzeń marki AURALiC. Co więcej, zastosowaliśmy tutaj podwójne oscylatory zegara typu „Femto Clock” dla zapewnienia najniższego poziomu jittera, co bezpośrednio przekłada się na takie aspekty brzmienia, jak transparentność i przestrzenność.

Przemyślane i łatwe sterowanie

ALTAIR G2.1 może być sterowany z aplikacji Lightning DS. (na urządzeniach iOS), a przy tym jest w pełni kompatybilny ze standardami OpenHome oraz Roon-Ready. Dzięki temu może być sterowany z różnych aplikacji obsługujących standard OpenHome, a ponadto dosłownie w chwilę możemy go skonfigurować, aby działał, jako roon endpoint. Jednocześnie ALTAIR G2.1 może też w pełni obsługiwać wszystkie serwisy streamingowe takie, jak Qobuz, Tidal, czy Spotify Connect. A już niebawem dodaną zostaną do tej listy następne pozycje.

AURALiC Altair G2.1

Osiągi zarezerowane dla serii G2.1

ALTAIR G2.1 to także najwyższej klasy precyzyjnie wykonana obudowa znana z serii G2.1. Jest ona oparta na koncepcji Unity Chassis II, czyli połączeniu dwóch obudów w jednej. Zewnętrza obudowa z solidnych aluminiowych elementów mieści w sobie drugą obudowę, która wykonana jest w całości z miedzi. Ta miedziana wewnętrzna obudowa skutecznie chroni zaawansowaną elektronikę przed zakłóceniami z zewnątrz. Dodatkowo masywna aluminiowa podstawa połączona jest z autorskim systemem izolacji od drgań podłoża zawartym w nóżkach. Wszystko to dla zapewnienia pełni doznań przy obcowaniu z ulubioną muzyką.

AURALiC ALTAIR G2.1 będzie dostępny pod koniec czerwca 2021 w cenie 23000 PLN.

Dystrybutor: MIP http://www.mip.bz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*