Audio Analogue AAdrive – wysokiej klasy transport CD

Audio Analogue AAdrive

Włoska firma Audio Analogue, której produkty gościły już na łamach hifizone.pl (recenzja AAcento oraz recenzja AAdac) nie próżnuje. I pamięta także o tych audiofilach, którzy nie postawili jeszcze krzyżyka na starej, dobrej płycie CD. To dla nich właśnie stworzyła swój najnowszy produkt – transport cyfrowy AAdrive. Znajac jakże charakterystyczną a jednocześnie uniwersalną też i ciekawą stylistykę produktów firmy z włoskiej Pistoi można było z dużą dozą pewności spodziewać się tego, że wykonanie najnowszego transportu będzie takie, jakie jest w istocie – czyli nienaganne.

Audio Analogue AAdrive – włoski design i japoński napęd z dodatkową stabilizacją

Z kwestii bardziej technicznych – postawiono na ładowanie płyty od przodu a zastosowany mechanizm transportu to japoński TEAC CD5020A. Mamy tutaj też dodatkowy wspornik zaciskowy, który wykonany jest z litego aluminium, co znacząco poprawić ma sztywność i eliminować jakże niepożądane przy odtwarzaniu płyt CD wibracje. Postawiono też na sprawdzone standardy, czyli zastosowano wyjścia cyfrowe w dwóch formatach. Pierwsze to wyjście koaksjalne o impedancji 75 omów, drugie zaś to zbalansowane AES / EBU o impedancji odpowiednio 100 omów.

Audio Analogue AAdrive

Interesujące jest przy tym to, że firma nie zastosowała tutaj złącza TosLink, co ma swoje jak najbardziej logiczne wytłumaczenie. Otóż połączenie optyczne w większości dostępnych pomiarów wyraźnie wykazuje gorsze parametry pod względem przenoszenia zbocza sygnału, w porównaniu do połączenia koaksjalnego. Inną zaś kwestią jest to, że można też założyć, iż transport ten jest także przewidziany dla firmowego przetwornika AAdac. A w tym ostatnim zastosowano jeden z najnowszych układów odbiorników sygnału S/PDIF, który doskonale radzi sobie z odbiorem sygnału z transportu poprzez złącze koaksjalne – i taki zestaw powinien zaoferować doskonałą jakość transmisji.

Audio Analogue AAdrive

Całość uzupełnia – do czego już Audio Analogue zdążył nas przyzwyczaić – masywny i charakterystyczny dla tej marki pilot z litego aluminium precyzyjnie obrobionego za pomocą CNC.

Dystrybutorem firmy Audio Analogue jest firma Sound Source: http://soundsource.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*