Słuchawki Astell&Kern T5p drugiej generacji

Astell&Kern T5p

Nowa wersja T5p dzięki owocnej współpracy firm Beyerdynamic i Astell&Kern

Druga generacja AK T5p to najnowszy efekt współpracy firm Beyerdynamic i Astell&Kern. Pierwsza z tych firm, to znany na całym świecie producent słuchawek z ponad stuletnią tradycją. Astell&Kern to z kolei wiodący producent odtwarzaczy przenośnych klasy premium i hi-end, które nierzadko wyznaczają nowe kierunki i standardy na rynku.

Astell&Kern T5p drugiej generacji to konstrukcja zamknięta, która została pieczołowicie dostrojona tak, aby uzyskać znakomite, synergiczne brzmienie w połączeniu z przenośnymi odtwarzaczami Astell&Kern. Możemy dzięki temu uzyskać połączenie, które nie tylko zapewni znakomitą czystość, naturalność i precyzję w całym paśmie, ale da także doskonały, rozciągnięty i kontrolowany bas.

Słuchawki te używają przetworników w technologii Tesla o dużej skuteczności. Posiadają też wysokiej klasy zbalansowany oraz odłączany kabel z solidnym, także zbalansowanym wtykiem 2.5 mm. W kablu tym zastosowany hybrydowy przewodnik, który częściowo składa się z miedzi OCC o czystości 7N a częściowo z czystego srebra o czystości 4N.

Co więcej, Astell&Kern T5p są ręcznie robione w Niemczech. Mają solidne a jednocześnie komfortowe pady, które zapewniają wygodę nawet podczas wielogodzinnych odsłuchów. Dodatkowym atutem jest czarna osłona muszli, która dodaje elegancji i polotu.

Astell&Kern T5p

Beyerdynamic – połączenie tradycji i innowacyjności

Firma ta została założona w 1924 roku w Berlinie przez Eugena Beyera i do dzisiaj reprezentuje esencję technologii, solidności i innowacyjności w audio. Beyerdynamic ma na swoim koncie wiele osiągnięć, które sprawiają, że naprawdę zasługuje na miano jednej z kluczowych marek audio. Weźmy chociażby, jako przykład, pierwsze na świecie dynamiczne słuchawki – DT 48, które są dostępne aż do teraz. Jednocześnie warto zaznaczyć, że nawet w dzisiejszych czasach firma jest wierna wizji swojego założyciela, Eugena Bayera. Wizja ta sprawia, że Beyerdynamic stał się niekwestionowanym liderem rynku zarówno, jeżeli chodzi, o jakość, jak i także w zakresie innowacyjności swoich produktów.

Technologia Tesla

Nazwa tego rozwiązania podchodzi od jednostki, jaką mierzy się siłę indukcji magnetycznej. W przetwornikach z technologią Tesla firmy Beyerdynamic siła ta ma wartość właśnie powyżej 1 Tesli, co często jest poza zasięgiem konkurencji. Wysoka indukcja oznacza wysoką skuteczność, co z kolei przekłada się na szereg praktycznych zalet. To nie tylko lepsza kontrola całego układu magnetycznego, jego szybsza praca, ale także i wyższa skuteczność całego przetwornika. To ostatnie zaś bezpośrednio przekłada się na możliwość zasilania słuchawek z przetwornikami Tesla nawet z odtwarzaczy przenośnych dysponujących mniejszą mocą. Pomaga w tym także niska impedancja T5p mkII, wynosząca 32 omy.

Astell&Kern T5p

Znakomita przestrzenność

AK T5P drugiej generacji oferują jednocześnie znakomitą, rozbudowana scenę dźwiękową. Dzieje się tak dzięki umieszczeniu przetworników pod kątem w taki sposób, aby uzyskać optymalne budowanie panoramy stereo.

Kabel z hybrydowym przetwornikiem z miedzi OCC i czystego srebra z 2.5mm zbalansowanym wtykiem

Dołączony do zestawu z Astell&Kern T5p mkII kabel jest zadziwiająco wręcz dopracowany. Przede wszystkim jest to konstrukcja hybrydowa. Umiejętnie połączono w niej zalety dwóch różnych przewodników. Jednym z nim jest czyste srebro o czystości 4N (czyli 99.9999% czystości), drugi zaś to miedź OCC o czystości aż 7N. Ten, składający się z ośmiu przewodników kabel nie tylko znakomicie wygląda. Jest przede wszystkim zoptymalizowany brzmieniowo tak, aby osiągnąć z T5p drugiej generacji wręcz spektakularne rezultaty. A przy tym nie trzeba się martwić o zbyt ostre wysokie tony, czy wyeksponowany bas – ten kabel zachowuje znakomity balans tonalny.

Astell&Kern T5p

Astell&Kern T5p mkII – słuchawki ręcznie wykonywane w Niemczech

Celem firmy Astell&Kern jest przede wszystkim satysfakcja naszych klientów i dostarczanie im najlepszych, dopracowanych oraz świetnych jakościowo rozwiązań. Dlatego nasze słuchawki są robione ręcznie w Niemczech, zgodnie z najwyższymi standardami produkcji. Począwszy od znakomitego i precyzyjnego brzmienia, aż do wykorzystania znakomitych jakościowo  i pewnych rozwiązań, nasze słuchawki godnie reprezentują filozofię bezkompromisowego audio.

Dane techniczne:

Tym przetwornika : Dynamiczny
Zasada działania : Słuchawki zamknięte, wokółuszne
Pasmo przenoszenia : 5 Hz – 50,000 Hz
Impedancja : 32 Ω
Skuteczność : 102 dB
Deklarowana moc : 300 mW
Waga bez kabla : 340 g
Kabel : 1.4m / odłączany, czyste srebro 4N plus miedź OCC 7N, wtyl 2.5mm czterostykowy
Połaczenie : 2.5mm zbalansowane / 3.5mm jack p / adapter 6.35mm

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*