Peachtree Audio preDAC – przetwornik i przedwzmacniacz w jednym

Peachtree Audio preDAC

Peachtree Audio preDAC to najnowsze urządzenie w ofercie firmy z Północnej Karoliny w Stanach Zjednoczonych. Przy czym jest to kolejne urządzenie tego producenta, które oferuje bardzo szeroki zakres funkcjonalności. Bo preDAC to nie tylko przetwornik cyfrowo-analogowy, ale także dość rozbudowany przedwzmacniacz a także wzmacniacz słuchawkowy.

Tak o najnowszym urządzeniu amerykańskiego producenta pisze dystrybutor:

“Peachtree Audio preDAC łączy w sobie funkcję przedwzmacniacza oraz przetwornika cyfrowo-analogowego i konstrukcyjnie opiera się na niesamowitym wzmacniaczu zintegrowanym nova500. W istocie preDAC jest modelem nova500, ale pozbawionym sekcji końcówki mocy i wzbogaconym o kluczowe udoskonalenia. Podobnie jak nova500, preDAC jest różnicową (znaną również jako zbalansowaną) konstrukcją audio, która zapewnia wyśmienitą odporność na zakłócenia/interferencje i pozwala zachować maksymalnie wysoki odstęp od wspomnianych zakłóceń. Model preDAC wykorzystuje przeznaczony specjalnie dla niego zasilacz, wyróżnia się doskonałym stosunkiem sygnału do szumu i wyposażony jest w wyjścia zbalansowane XLR (oprócz single-ended RCA) oraz jeszcze lepszy wzmacniacz słuchawkowy.”

Co ciekawe, bardzo szeroka jest paleta źródeł, jakie do preDACa możemy podłączyć: “komputer, urządzenie Apple iOS, odtwarzacz strumieniowy Bluesound NODE 2i, gramofon, a także inne analogowe i cyfrowe urządzenia audio, które użytkownik już ma lub które planuje kupić.”

Peachtree Audio preDAC

XLRy na pokładzie – możliwość współpracy z wieloma końcówkami mocy

Jeżeli chodzi o wyjścia – to oprócz wzmacniacza słuchawkowego mamy wyjścia RCA oraz, co istotne, XLR. Producent posiada w ofercie dedykowaną końcówkę mocy amp500. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby podłączyć preDACa do każdego innego wzmacniacza mocy.

Peachtree Audio preDAC

Zaimplementowaną mamy oczywiście obsługę cyfrowych sygnałów PCM do 384 kHz/32 bitów, DSD do 5,6 MHz, natomiast są też dodatkowe tryby przydatne chociażby w kinie domowym. Vide nota prasowa:

“Niewątpliwym atutem modelu preDAC jest możliwość skonfigurowania wejść i wyjść. Przedwzmacniacz obsługuje sygnał wejściowy z komputera, urządzeń iOS, innych cyfrowych źródeł audio, urządzeń analogowych, a nawet wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy MM, umożliwiający bezpośrednie podłączenie gramofonu. Dwa wejścia analogowe są konfigurowalne. Użytkownik może korzystać z nich jako: dwóch wejść liniowych, wejścia HTB (Home Theater Bypass) + wejścia analogowego, wejścia analogowego + wejścia gramofonowego lub też wejścia HTB + wejścia gramofonowego. Wejścia cyfrowe pozwalają użytkownikowi aktywować funkcję, dzięki której sygnał omija układ kontroli głośności. Umożliwia to sterowanie poziomem głośności bezpośrednio w urządzeniu źródłowym. Jest to szczególnie przydatne wtedy, gdy użytkownik korzysta z odtwarzacza muzyki na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Peachtree Audio udostępnia również w pełni zbalansowane wyjście, a także niezbalansowane wyjście PRE, które można wykorzystać do sterowania aktywnym subwooferem. Ponadto wbudowana funkcja LOOP umożliwia łatwą integrację preDAC-a z zewnętrznym korektorem akustyki pokoju, procesorem dźwięku, buforem lampowym lub rejestratorem i włączanie lub wyłączanie toru sygnałowego po prostu naciskając przycisk LOOP na przednim panelu preDAC-a lub na pilocie zdalnego sterowania.”

Dodajmy do tego jeszcze zbudowany na elementach dyskretnych wzmacniacz słuchawkowy oraz – co dość istotne – filozofię firmy. Otóż ta ostatnia opiera się na tym, że obsługa urządzenia powinna być jak najprostsza. Dlatego mamy przyciski do wyboru źródeł oraz pokrętło do regulacji głośności. Czyli w tym wydaniu żadnych wyświetlaczy, wielopoziomywych menu i tym podobnych nie uświadczymy – obsługa urządzenia jest maksymalnie uproszczona.

Peachtree Audio preDAC

Peachtree Audio preDAC już jest dostępny w sprzedaży. Klienci mają do wyboru dwie wersje kolorystyczne: czarny fortepianowy oraz heban mokka na wysoki połysk. Poglądowa cena detaliczna preDAC, niezależnie od wersji wykończenia, wynosi 11 999 zł. Przedwzmacniacz można również kupić w zestawie z końcówką mocy amp500, przy czym cena zestawu wynosząca 17 999 zł jest niższa niż przy zakupie obu komponentów osobno.

Dystrybutor: AudioKlan http://www.audioklan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*