Gold Note P-1000 MkII – nowa wersja przedwzmacniacza w Klasie A

Gold Note P-1000 MkII

Gold Note P-1000 MkII to nowa wersja przedwzmacniacza będącego częścią flagowej serii 1000 włoskiego producenta. Seria ta jest budowana całkowicie ręcznie z największą pieczołowitością i dbałością o detale.

P-1000 MkII to innowacyjny i jednocześnie ultra-zbalansowany przedwzmacniacz pracujący w Klasie A. Posiada on autorski system wzmocnienia o nazwie “Six Gain Stage” a regulacja głośności odbywa się za pomocą przekaźników sterowanych optycznym enkoderem firmy ALPS. Wysokiej klasy zasilacz liniowy wyposażony został w trzy transformatory zapewniające doskonałą separację między kanałami.

Gold Note P-1000 MkII

Gold Note P-1000 MkII ma ponadto 8 niezależnych wejść stereo: 4 w pełni zbalansowane XLR, 4 RCA oraz podwójne wyjścia RCA/XLR.

Gold Note P-1000 MkII

Unikalny system wzmocnienia “Six Gain Stage” stworzony przez inżynierów Gold Note umożliwia osiągnięcie niezwykle niskich zniekształceń i szerokiego pasma wzmocnienia. A to bezpośrednio przekłada się na doskonały, niewymuszony przekaz i świetną muzykalność.

Gold Note P-1000 MkII

Przedwzmacniacz posiada też wiele przydatnych funkcji, które znacząco pomogą zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i jego integracji w hi-endowych systemach. Możemy przełączać między trybem Stereo/Mono, zamieniać kanały ze sobą, zmieniać fazę (0/180 stopni) czy też dokonywać dokładnego strojenia balansu.

Gold Note P1000 MkII – unikalna funkcja wspierająca wysterowanie trudnych kolumn

W P1000 MkII zaimplementowano także unikalną funkcję Over-boost. Poprawia ona wysterowanie kolumn wymagających większej energii w najniższych zakresach pasma. Jest to przy tym funkconalność unikalna dla tego przedwzmacniacza i znacząco ułatwia integrację systemu z trudnymi kolumnami. Można ją oczywiście wyłączyć, posiada ona także dwa poziomy działania. Dzięki temu zawsze możemy dopasować jej intensywność do wymagań naszego systemu i możliwości pomieszczenia.

Gold Note P-1000 MkII

Warto też nadmienić, że urządzenie zapamiętuje ustawienia poziomów głośności każdego z wejść. A to z kolei znacząco ułatwia codziennie użytkowanie.

Istotnym elementem jest także obudowa, której poświęcono tutaj wiele uwagi. Gold Note P-1000 MkII wprowadza nową estetykę. Chassis składa się ze stali oraz precyzyjnie obrabianego aluminium, co zapewnia znakomitą ochronę przed jakże szkodliwymi dla audio zakłóceniami RFI i EMI.

Gold Note P-1000 MkII

Uzupełnieniem całości są trzy eleganckie wersje kolorystyczne: czarna, srebrna oraz złota.

Dystrybutorem firmy Gold Note w Polsce jest firma Delta Audio https://delta-audio.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*