Fostex TH909 – flagowy model z otwartą konstrukcją

Fostex TH909

Fostex TH909 to nowy flagowy model bazujący na zamkniętych TH900mk2. Zachowując oryginalną charakterystykę dźwięku, znacznie poszerzyliśmy i powiększyliśmy generowaną przestrzeń poprzez zastosowanie otwartej konstrukcji oraz przeprojektowanie konstrukcji.

Fostex TH909 – konstrukcja otwarta, bazująca na znanych TH900

Wcześniejszy model firmy Fostex – TH900 – to model, który zaskarbił sobie serca wielu miłośników słuchawek i audiofilów. TH900 posiadały zaskakująco dobre oddane sceny i akustyki pomimo konstrukcji zamkniętej. A jednocześnie oferowały znakomity bas i zadziwiająco dobrą, nasyconą barwę.

Dlatego też firma Fostex postanowiła wykorzystać wszystkie zalety dotychczasowego modelu i zawrzeć je w konstrukcji otwarte. Zwłaszcza, że taka konstrukcja także pokaże wszystkie zalety przetworników z mieszanką biocelulozy. A jednocześnie będzie świetnym wręcz uzupełnieniem dotychczasowych TH900mkII.

Fostex TH909

Fostex zaprojektował nowe gąbki o dużej miękkości, które zapewniają najwyższą wygodę i dopasowanie.

Najważniejsze cechy:

  • Oferują szeroki zakres dynamiki z niskimi zniekształceniami dzięki użyciu 50mm przetworników posiadających układy magnetyczne o sile 1.5 Tesla.
  • Posiadają membrany wykonane z materiału „Biodyna”. Jest to unikalna mieszanka słynnej biocelulozy oraz włókien nieorganiczych. Uzyskano przez to bogate niskie tony, naturalną średnicę oraz wyjątkową czytelność wysokich tonów.
  • Bioceluloza jest powszechnie uznawana za jeden z najlepszych materiałów do przetworników dynamicznych, zwłaszcza, jeżeli chodzi o jakość reprodukcji średnich tonów.
  • W konstrukcji muszli znajdziemy podwójnie wytrawiany materiał. Niweluje to rezonanse i zapewnia znakomity wygląd.
  • Założona 110 lat temu fabryka “Sakamoto Urushi Factory” wykonuje muszle flagowych słuchawek Fostexa. Dzięki temu mają one unikalny i niepowtarzalny charakter.
  • Fostex dostarcza w zestawie jest najwyższej jakości kabel ((ET-H3.0N7UB) zbudowany z miedzi OFC o czystości 7N (99.9999%). Wtyk kabla zbudowany jest z wysokiej jakości duraluminium.
  • Wtyki kabla są odłączane. Wysokiej jakości przewody 7N są użyte także wewnątrz słuchawek. Producent oferuje także połączenie zbalansowane za pomocą kabla XLR (ET-H3.0N7BL).
  • Zarówno wtyki kabla, jak gniazda w słuchawkach są rodowane dla zachowania najwyższej jakości przesyłu sygnału, jak i dużej odporności za zarysowania i korozję.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*