ELAC Miracord 60 – gramofon z charakterem

ELAC Miracord 60

ELAC Miracord 60 to najnowszy gramofon z serii Miracord, będący logicznym uzupełnieniem modelu 90. Za sprawą Miracorda 90, który zadebiutował w 2016 r., nazwa Miracord ponownie zagościła w świecie high-end audio. Po trzech latach od tego momentu gama gramofonów ELAC-a powiększa się o kolejny model – Miracord 60 jest gotowy, aby kontynuować niesamowitą audiofilską sagę gramofonową ELAC.

ELAC Miracord 60

Za pośrednictwem modelu Miracord 90 ELAC nawiązał do połowy XX wieku, kiedy to gramofony tego niemieckiego producenta odnosiły spektakularne sukcesy. Najnowszy model, Miracord 60, został opracowany, aby przenieść przykuwające wzrok wzornictwo Miracorda 90 do nowej klasy gramofonów ELAC-a. Efektem jest konstrukcja, która zachowując linię stylistyczną utytułowanego brata podkreśla swój indywidualny charakter.

ELAC Miracord 60

Projektanci ELAC-a pozostali wierni tradycyjnemu napędowi paskowemu, który przenoszony jest z silnika prądu stałego. Rozwiązanie to pomaga zachować równomierność prędkości obrotowej. Aby uzyskać maksymalną stabilność obrotów, gramofon wyposażony został w optyczny sensor wysyłający sygnał do algorytmu PID w mikrokontrolerze, który następnie dostraja prędkość: dokładnie 33 1/3 lub 45 obr./min.

ELAC Miracord 60

Do podstawy, za pośrednictwem krzyżowego zawieszenia, mocowane jest lekkie ramię z włókna węglowego. Ramię współpracuje z regulacją antyskatingu i z jednej strony zakończone jest wymienną główką, co zwiększa elastyczność podczas doboru wkładki. Ponadto gramofon ten wyposażony jest w masywny talerz o grubości 22 mm, wykonany z odlewanego aluminium.

Warto także zaznaczyć, iż firma ELAC znana jest z najwyższej jakości swoich produktów. I gramofon ten nie jest wyjątkiem – otrzymujemy tutaj najwyższej klasy produkt w rozsądnej cenie.

ELAC Miracord 60

Warto także zaznaczyć, iż firma ELAC znana jest z najwyższej jakości swoich produktów. I gramofon ten nie jest wyjątkiem – otrzymujemy tutaj najwyższej klasy produkt w rozsądnej cenie. ELAC Miracord 60 będzie w sprzedaży od grudnia br. Poglądowa cena detaliczna gramofonu wynosi 4499 zł.

Dystrybutor: AudioKlan http://www.audioklan.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*