Circle Labs A200 – hybrydowy wzmacniacz rodzimego producenta

Circle Labs A200

Circle Labs A200 to wzmacniacz zintegrowany wyprodukowany przez niezwykle ciekawą firmę z Krakowa. Circle Labs to kulminacja wieloletniej pasji oraz poszukiwań wzmacniacza doskonałego, którym poświęcił się konstruktor Krzysztof Wilczyński, który połączył siły z projektantem Krzysztofem Lichoniem. Warto tutaj zaznaczyć, iż firma Circle Labs ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji specjalistycznych urządzeń przeznaczonych do badań naukowych w zakresie mikrobiologii. Specjalnie zaprojektowane produkty krakowskiej firmy można odnaleźć w wielu najbardziej uznanych ośrodkach badawczych – nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Circle Labs A200

Bardziej seryjną produkcję audio rozpoczęto zaś w 2019 roku. Nastąpiło to dzięki współpracy z jednym z najbardziej rozpoznawalnych na zachodzie polskich producentów sprzętu hi-endowego. Mowa oczywiście o firmie LampizatOr. Wtedy też opracowano monobloki Metamorphosis, które z dużym sukcesem zaprezentowano na targach Audio Video Show 2019.

Circle Labs A200 – sztandarowy model

Jeżeli chodzi zaś o flagowy – na tę chwilę – produkt firmy, to jest to Circle Labs A200. I trzeba przyznać, że to konstrukcja nad wyraz ciekawa. Przede wszystkim jest ma ona topologię hybrydową, czyli korzysta zarówno z technologii lampowej, jak i półprzewodnikowej. A także z autorskiej technologii Circle Power w końcówce mocy.

Circle Labs A200

Tutaj mamy lampę na wejściu (w roli przedwzmacniacza, czyli wzmocnienia napięciowego) i tranzystorową końcówkę mocy. Wielu producentów próbuje takich mariaży, ale nie każdemu udaje się zaoferować gotowy produkt. A jeszcze rzadziej mamy sytuację – jak tutaj – że taki wzmacniacz jest także doskonale dopracowany wizualnie. Zdjęcia zresztą mówią wszystko.

Circle Labs A200

Jeżeli zaś o samą konstrukcję chodzi – to producent o Circle Labs A200 pisze między innymi tak:
“Zasilacz  jest oparty o transformatory o łącznej mocy 700W. Toroidalne transformatory zasilające końcówki mocy są  osobne dla każdego kanału, a w sekcji pre lampowego zastosowano osobny transformator na rdzeniu EI ekranowany miedzią. W zasilaczach końcówek mocy zastosowano specjalne wysoko-prądowe kondonsatory z wyprowadzeniami śrubowymi o łącznej pojemności 200 tyś. mikro F. W stabilizowanym zasilaniu przedwzmacniacza lampowego użyto kondensatorów polipropylenowych. W torze przedwzmacniacza zastosowano triodę NOS produkcji Siemensa z lat 60tych, która jest dodatkowo poddawana starannej selekcji. Przedwzmacniacz wykorzystuje stałą polaryzację przez co składa się tylko z jednej lampy, jednego rezystora i jednego najwyżej klasy kondensatora. Rozwiązanie to umożliwiło połączenie najkrótszej ścieżki sygnałowej i najlepszych parametrów.

Końcówki mocy Circle Power są najbliższe topologii wzmacniaczy SE przy zachowaniu wysokiej sprawności i mocy przez co  detaliczność i barwa wzmacniaczy SE łączą z kontrolą basu wzmacniaczy wysokosprawnych.”

Circle Labs A200

Dodatkowo, krakowska manufaktura zaznacza, że:
“We wzmacniaczu zastosowano regulator głośności produkowany na zamówienie przez firmę Khozmo który poprzez precyzyjne rezystory 0.1% przełączane za pomocą miniaturowych przekaźników. Rozwiązanie to zapewnia najkrótszą ścieżkę sygnałową, ilość elementów przy zachowaniu komfortu użytkowania (63kroki) i niezawodności nieosiągalnej dla tradycyjnych potencjometrów.

Mechaniczne elementy wzmacniacza są produkowane na najwyższej klasy obrabiarkach CNC przez podwykonawcę który współpracuje z takimi firmami jak Boeing czy AMG.”

Circle Labs A200

Jakby nie patrzeć, to bardzo ciekawy wzmacniacz, nie dość, że o interesującej konstrukcji – to jeszcze z niebanalnym designem. I na dodatek dostosowany do potrzeb i realiów – zdalne sterowanie, moc na poziomie 100 W/8 Ω i 200 W/4, wejścia zbalansowane. No i jeszcze raz – ten wygląd…

Circle Labs A200

Strona producenta: http://www.circlelabs.eu/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*