Buchardt Audio S400 Signature Edition – wersja specjalna doskonałych kolumn

Buchard Audio S400 Signature Edition

Buchardt Audio S400 Signature Edition to bardzo limitowana – bo wyprodukowana tylko w ilości 50 par – wersja ciekawych i jednocześnie bardzo dobrze brzmiących głośników podstakowych. Tak się akurat złożyło, że Buchardt Audio S400 w wersji “normalnej” recenzowaliśmy już na łamach hifizone.pl i kolumny te pozostawiły po sobie jak najbardziej pozytywne wspomnienia. A skoro wersja, można by rzec, standardowa jest już naprawdę ineresującą propozycją – to można śmiało założyć, że wersja limitowana może być interesującym smaczkiem dla wszystkich tych, którzy z ogromną pieczołowitością dobierają ten, jakże ważny element toru.

Buchard Audio S400 Signature Edition

Zmiany w wersji Signature Edition:

– Ulepszona zwrotnica: wersja Signature wyposażona jest w zwrotnicę klasy High-End wykonaną przez duński zespół Jantzen Audio. W torze zwrotnicy użyte są najwyżej klasy kondesatory Superior C-Cap dla głośników wysokotonowych oraz Cross-Cap dla głośników niskotonowych. Elementy indukcyjne to zaś cewki powietrzne zapewniające o cały rząd wielkości niższe zniekształcenia w porównaniu do stosowanych powszechnie cewek rdzeniowych. Rezystory zaś to specjalne bezindukcyjne rezystory Superes o indukcyjności 1%.
–  Obudowa z kolei to specjalnie wzmocniona konstrukcja HDF dla większej sztywwności i jeszcze lepszego wytłumienia rezonansów. Sprawia to, że kolumny lepiej znikają i tworzą dużo bardziej realistyczny hologram dźwiękowy,
– Do okablowania kolumn zastosowano przewody srebrne z izolacją teflonową.
– Zaciski głośnikowe to Argento Audio – wykonana na zamówienie unikalna konstrukcja zacisków głośnikowych.
– Niestandardowa płyta zaciskowa wykonana z litego mosiądzu.
– Co nie mniej istotne, kolumny wyprodukowano w Danii!

Buchard Audio S400 Signature Edition

Jak zatem widać producent dokonał modyfikacji w Buchardt Audio S400 Signature Edition tam, gdzie – z inżynieryjnego (ale i brzmieniowego) punktu widzenia – jest to najbardziej istotne. Czyli po prostu zmienił na lepsze te elementy, które mają bezpośredni wpływ na jakość brzmienia.

 

Dystrybutor: Salon Q21 www.q21.pl  Pabianice, Ul. Reymonta 12, Tel. (42) 213 01 66

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*