BloOS 3.6 – serwisy strumieniowe, obsługę MQA i asystenta Google

BluOS
BluOS

BluOS 3.6 wprowadza nowe serwisy strumieniowe, nową opcję odsłuchu MQA i obsługę asystenta Google

BluOS™, wysokiej klasy platforma multiroom do zarządzania muzyką opracowana przez Lenbrook International, wprowadza liczne ulepszenia, które dostępne są za pomocą oprogramowania w wersji 3.6. Od 15 października br. użytkownicy proszeni są o zaktualizowanie oprogramowania swoich odtwarzaczy BluOS, dzięki czemu zyskają dostęp do dwóch nowych serwisów strumieniowych, asystenta Google i wsparcia dla MQA-CD w NAD Masters M50.2 i Bluesound VAULT.

Nowe serwisy strumieniowe

IDAGIO i RADIO.COM dołączają do 20 innych różnorodnych serwisów strumieniowych już dostępnych dla użytkowników BluOS, rozszerzając różnorodność i gamę źródeł treści audio, którymi można cieszyć się za pośrednictwem urządzeń kompatybilnych z BluOS.

IDAGIO

BluOS jest wyłącznym partnerem strumieniowym high-res multiroom dla IDAGIO, wiodącego serwisu strumieniowego udostępniającego muzykę klasyczną. Założony w Berlinie przez światowej klasy zespół 80 pasjonatów i ekspertów w zakresie techniki, biznesu i wzornictwa, IDAGIO oferuje wyszukiwarkę stworzoną pod kątem muzyki klasycznej, katalog ponad 2 milionów licencjonowanych utworów, a także ekskluzywne nagrania i listy odtwarzania przygotowane przez uznanych ekspertów – wszystkie dostępne z dźwiękiem w bezstratnej jakości CD (44 kHz/16 bitów). IDAGIO ma swoich użytkowników w ponad 190 krajach, a aplikacja została pobrana ponad 15 milionów razy na całym świecie.

RADIO.COM

RADIO.COM jest zintegrowaną platformą cyfrową, na której użytkownicy odkrywają i łączą się na żywo z Entercom, gamą wysokiej jakości, wyselekcjonowanych treści dostarczanych przez ponad 235 cenionych, lokalnie dostępnych stacji radiowych i ich strony internetowe. RADIO.COM, najszybciej rozwijająca się cyfrowa aplikacja audio w Stanach Zjednoczonych, obecnie ma ponad 300 stacji i ponad 3000 podcastów, z sukcesywnie dodawanymi kolejnymi do tej szybko rozwijającej się platformy. RADIO.COM oferuje w dowolnym czasie i miejscu dostęp poprzez aplikację mobilną RADIO.COM i stronę internetową, a także urządzenia domowe i samochodowe, wliczając Amazon Echo, Amazon Fire TV, Sonos, Roku, Google Home, Google Chromecast, Android Auto, Apple CarPlay i wiele więcej. RADIO.COM jest częścią Entercom, wiodącej amerykańskiej firmy medialnej i rozrywkowej i jednej z dwóch największych rozgłośni w USA.

BluOS

Asystent Google

Użytkownicy BluOS, którzy preferują system Android, mogą teraz sterować głosowo swoimi odtwarzaczami używając asystenta Google. Korzystając z zastrzeżonego przez Google, opartego na umiejętnościach systemu zwanego „Działania w Google”, użytkownicy BluOS mogą używać poleceń takich jak: „Hej Google, powiedz Blue Voice, żeby odtworzył Preset 3 w kuchni” lub „Hej Google, powiedz Blue Voice, aby ustawił odtwarzacz domyślny w sypialni”. Dostępne są także inne komendy, m.in. wybór ścieżki, głośność i powtarzanie. Pełną listę poleceń odtwarzania przy użyciu asystenta Google można znaleźć na stronie wsparcia BluOS.

Odtwarzanie i zgrywanie MQA-CD

Użytkownicy urządzeń Bluesound VAULT i NAD Masters M50.2 mogą teraz zgrywać i zachowywać płyty MQA-CD. W wielu krajach na świecie płyta kompaktowa wciąż jest popularnym nośnikiem do odsłuchu muzyki. Unikatowy sposób, w jaki kodowane są płyty MQA-CD, pozwala im dostarczać bogatszy, naturalniejszy dźwięk. Wraz z nadchodzącą aktualizacją oprogramowania BluOS, użytkownicy modeli VAULT i Masters M50.2 nie tylko będą mogli dekodować i odtwarzać zawartość MQA z płyty MQA-CD, lecz także zgrywać i przechowywać ten materiał w swoich odtwarzaczach, zachowując wszystkie zalety formatu MQA.

Źródło: AudioKlan http://www.audioklan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*