Avid Sigsum – referencyjna integra

AVID Sigsum

Znany producent gramofonów klasy hi-end z UK prezentuje swoją najnowszą integrę – Avid Sigsum.

Gdy 8 lat temu AVID zaczął dostarczać przedwzmacniacze gramofonowe, jako uzupełnienie do swoich gramofonów, stało się jasne, że na tym nie poprzestaną. Zaczęli pracować nad własnym torem wzmocnienia, referencyjnym przedwzmacniaczem i monofonicznymi wzmacniaczami mocy.  Efekt tych prac mogliśmy usłyszeć prawie trzy lata temu na Audio Show.

AVID Sigsum

Po opracowaniu referencyjnych wzmacniaczy, AVID zrobił to samo co ze swoimi gramofonami i przedwzmacniaczami gramofonowymi. Upraszczał je, kaskadowo przekazując najbardziej istotne rozwiązania do tańszych urządzeń. Efektem tych prac jest wzmacniacz zintegrowany Sigsum. Zastosowano  ten sam, co w serii Reference, topowy potencjometr ALPS RK50, zapewniając perfekcyjnie precyzyjną regulację głośności, pozbawioną zniekształceń. Transformator o mocy 1,1KVA, tworzący zasilacz  w połączeniu z baterią 4 kondensatorów o pojemności 33000uF każdy, to prawdziwa elektrownia. Jego moc, 2 x 110W/ 8Ohm, jest wystarczająca do napędzenia trudnych w wysterowaniu zestawów głośnikowych. Na pokładzie znajduje się PULSUS, przedwzmacniacz gramofonowy z osobnym transformatorem i układem zasilania, obsługujący wkładki MC i MM. Oprócz tego cztery wejścia liniowe, dwa RCA i dwa XLR. Dla fanów słuchawek oddzielny wzmacniacz pracujący w szerokim zakresie 20-600 Ohm z gniazdem na przednim panelu.

Warto tutaj zaznaczyć, że w przypadku tego wzmacniacza dostajemy także na pokładzie znakomity przedwmacniacz gramofownowy. Co więcej, jest to dzieło znanego specjalisty od gramofonów, zatem można się śmiało spodziewać znakomitych rezultatów brzmieniowych.

Dystrybutor: Intrada

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*