Audio-Technica AT-LPW50PB – gramofon z napędem paskowym

Audio-Technica AT-LPW50PB

Audio-Technica AT-LPW50PB to kolejny nowy i jednocześnie bardzo ciekawy produkt tej japońskiej firmy. Jest to w pełni manualny gramofon z napędem paskowym, zaprojektowany w celu zapewnienia optymalnego odwzorowania dźwięku z płyt winylowych. Urządzenie wyposażone jest antyrezonansową podstawę z płyty MDF o grubości 30 mm z czarnym wykończeniem fortepianowym, która tłumi akustyczne sprzężenie zwrotne o niskiej częstotliwości. Monitorowany czujnikiem silnik gwarantuje precyzję prędkości obrotowej i obsługuje 33 1/3 i 45 obr./min. Warto zaznaczyć, iż – jak to w przypadku Audio-Technici – dopracowano wszystkie elementy tego gramofonu, także pod kątem zapewnienia jak najmniejszych wibracji pochodzących od silnika. Dzięki temu uzyskano znakomite, czyste a jednocześnie nasycone brzmienie z bardzo dobrze kreowanymi źródłami pozornymi.

Audio-Technica AT-LPW50PB

Gramofon wyposażony jest proste ramię karbonowe z matowym wykończeniem i regulacją siły śledzenia. Na końcu ramienia instalowana jest główka AT-HS4 z wkładką Dual MM AT-VM95E ze szlifem eliptycznym 0,3 × 0,7 mil. Funkcjonalność tego gramofonu zwiększa wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, dzięki czemu może współpracować z dowolnym komponentem, z lub bez wejścia Phono. Aby do minimum ograniczyć rezonans i niepożądany szum, a tym samym zapewnić wysoką jakość dźwięku, projektanci zastosowali zewnętrzny zasilacz.

Audio-Technica AT-LPW50PB

Firma Audio-Technica jeszcze nie podała jeszcze daty wprowadzenia tego gramofonu do sprzedaży, chociaż z całą pewnością można się go spodziewać na wiosnę.

Dystrybutor: AudioKlan www.audioklan.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*