Audio Pro SW-10 – przystępny cenowo subwoofer

Audio Pro SW-10

Audio Pro SW-10 to subwoofer, który może być sensowną odpowiedzią na poszukiwania wszystkich tych, którzy potrzebują uniwersalnego subwoofera w rozsądnej cenie. Co ciekawe, Audio Pro to marka mająca swoją – dość długą – historię i w zasadzie można powiedzieć, że specjalizwuje się w subwooferach.

Firma nie zapomina o swojej tradycji, vide cytat z noty prasowej:

“Niezwykła umiejętność Audio Pro tworzenia urzekającego dźwięku, który zachwyca międzynarodową publiczność jest już szeroko znana i potwierdzona wieloma nagrodami. Co ciekawe, trwająca już od 42 lat historia firmy rozpoczęła się od poświęcenia się długiemu rozwojowi i produkcji subwooferów. Modele te miały innowacyjną konstrukcję, opracowaną przez założyciela firmy tzw. technologię ACE-Bass. Gwarantowała ona jakość dźwięku, która w zaledwie kilka lat zapewniła marce rozgłos i wyjątkową reputację w branży audio. Wczesne modele, takie jak Audio Pro B2.50 i B4.200, do dziś są mile wspominane przez audiofilów.”

Audio Pro SW-10

Szwedzki producent zdaje się także zdawać sprawę z realiów rynku, które w dzisiejszych czasach są zupełnie inne, niż kiedyś:

“”Oczekiwania są oczywiście wysokie”, mówi Jens Henriksen, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Audio Pro. “Kiedy mówimy naszym odbiorcom, że planujemy wprowadzić nowy subwoofer, wciąż, co niesamowite, mają z tyłu głowy te klasyczne modele. Oczywiście odczuwamy presję, ale równocześnie czujemy, że jesteśmy w stanie spokojnie przewyższyć te oczekiwania”. Bez wątpienia nowy subwoofer będzie musiał sprostać innym wymaganiom niż te, którym musieli podołać jego poprzednicy 40 lat temu. Będzie musiał funkcjonować jako komponent systemu kina domowego, który nie tylko dostarcza muzykę, lecz także audio z telewizora na poziomie, który pozwoli widzom zanurzyć się w emocjonującym dźwięku.”

Audio Pro SW-10

Do muzyki i do kina domowego

Subwoofer SW-10 został opracowany jako idealne dopełnienie wcześniej wprowadzonych przez Audio Pro kolumn głośnikowych A26 i A36. “Chcemy móc zaoferować naszym klientom subwoofer klasy premium, który dorówna i wzbogaci jakość dźwięku A26 i A36. Oczywiście, ważne było, aby był w pełni zgodny z funkcjonalnością TV, dzięki czemu za pomocą odpowiednich wejść subwoofer SW-10 można z powodzeniem wpiąć do systemu kina domowego, równocześnie uzyskując tę samą wyśmienitą jakość dźwięku, kiedy pracuje w tradycyjnym systemie hi-fi. To może wydawać się proste, ale stawia zupełnie inne wymagania komponentom takim jak układy elektroniczne, wejścia, itd.”, kontynuuje Jens Henriksen.

Audio Pro SW-10

Dwa pasywne radiatory na bokach

Konstrukcja SW-10 znacznie różni się od tej stosowanej w tradycyjnym subwooferze. Zamiast dużej, gładkiej obudowy, Audio Pro nadaje całości niesamowity charakter poprzez umieszczenie na bokach widocznych pasywnych radiatorów. Przełamując gładką i pozbawioną faktury strukturę, obudowa staje się bardziej intrygująca i delikatna wizualnie. W rzeczywistości, przy pierwszym kontakcie wiele osób może postrzegać te bierne membrany jako punkt centralny subwoofera, co już samo w sobie staje się obietnicą spełnienia oczekiwań Audio Pro dotyczących wyjątkowej stylistyki subwoofera i potężnego dźwięku, który sprawia na odbiorcach tak ogromne wrażenie, jak wcześniejsze modele.

Audio Pro SW-10

Subwoofer Audio Pro SW-10 pojawi się w sprzedaży w połowie grudnia br. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, białej i czarnej, a jego poglądowa cena detaliczna wyniesie 1799 zł.

Dystrybutor: AudioKlan http://www.audioklan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*