ATC C1 Sub Mk2 – nowy subwoofer ATC

ATC C1 Sub Mk2

ATC C1 Sub Mk2 to nowy model subwoofera, który dostarczy najgłębszego i najczystszego basu w swojej klasie.  Subwoofer ten powstał aby uzupełnić ofertę kolumn z serii Entry i HTS. Zaprojektowano go z myślą zarówno o muzyce, jak i o filmie, co stawia wysokie wymagania dotyczące szybkości basu i jego niskiego zejścia. Siła tego subwoofera leży w jego głośniku subniskotonowym 12” (314 mm) produkowanym ręcznie przez firmę ATC. Jest to konstrukcja wyróżniająca się potężnym napędem magnetycznym, 3” cewką nawijaną płaskim drutem i dużym wychyłem liniowym, które pozwalają na poruszenie dużą masą powietrza z minimalnymi zniekształceniami. Napędzany on jest przez 200 W wzmacniacz mocy w klasie A/B na tranzystorach MOSFET w układzie wspólnego źródła z nową, powiększoną sekcją zasilacza. Takie połączenie pozwala C1 Sub Mk2 na osiągnięcie bardzo niskiego basu 25 Hz (-6 dB) z zachowaniem najwyższej jakości dźwięku. Wejściowy filtr dolnoprzepustowy został kompletnie przeprojektowany, tak aby uzyskać jak najlepsze połączenie z kolumnami ATC, jak i innych producentów. Jak inne głośniki serii Entry C1 Sub Mk2 jest konstrukcją zamkniętą.
Konfiguracja subwoofera opiera się o regulację głośności, płynnie regulowany filtr dolnoprzepustowy oraz płynną regulację fazy z przełącznikiem polaryzacji. Umożliwiają one dostrojenie subwoofera nie tylko do towarzyszących kolumn, ale również do akustyki pomieszczenia w którym się on znalazł.

ATC C1 Sub Mk2

C1 Sub Mk2 może zostać podłączony na dwa sposoby: poprzez wejścia wysokopoziomowe z zacisków głośnikowych wzmacniacza lub przez wejście
stereo RCA niskiego poziomu. Ma on również zsumowane, monofoniczne wyjście RCA które pozwala na łączenie kilku subwooferów w jeden system. ATC rekomenduje jeden subwoofer C1 Sub Mk2 do kolumn SCM19 i HTS11 i mniejszych, oraz dwa do modeli SCM40 lub HTS40.
Dostępny jest szereg wykończeń obudowy: wiśnia, czarny jesion, czarna satyna, biała satyna, które pasują doskonale do wykończeń kolumn ATC i nie tylko.

 

ATC C1 Sub Mk2

Subwoofer C1 Sub Mk2 zbudowano z typową dla ATC dbałością o szczegóły, co owocuje nie tylko doskonałym dźwiękiem, ale również trwałością potwierdzoną przez standardową dla tego producenta gwarancję na 6 lat.
Specyfikacja subwoofera C1 Sub Mk2:
– Głośnik niskotonowy: 12” / 314 mm
– Dolna częstotliwość graniczna (-6dB): 25 Hz
– Maksymalne natężenie dźwięku: 103 dB
– Moc wyjściowa wzmacniacza: 200 W
– Regulacje: wzmocnienie, częstotliwość graniczna filtra dolnoprzepustowego, polaryzacja,
faza
– Wejścia: wejście wysokopoziomowe stereo, wejście niskopoziomowe stereo
– Wyjścia: zsumowane wyjście monofoniczne RCA
– Wymiary (WxSxG, wliczając złącza i radiator): 450 x 360 x 400 mm
– Waga: 26.2 kg
Subwoofer ten dostępny będzie w grudniu 2019, cenę zaś ustalono na: 8890zł.

Dystrybutor: www.soundsource.pl
Strona produktowa: www.atcloudspeakers.co.uk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*