Yamaha YH-L700A (i nie tylko) – nowe modele słuchawek bezprzewodowych

Yamaha YH-L700

Yamaha YH-L700A to jeden z czterech nowych modeli słuchawek bezprzewodowcyh, jakie japońska marka zamierza już niebawem wprowadzić na rynek. Przy czym wyraźnie widać, że nowe modele są nie tylko zróżnicowane względem siebie. Bo wszystko wskazuje na to, że to także dopracowane konstrukcje posiadające autorskie technologie. Cytując notę prasową:

“Już w drugim kwartale 2021 r. oferta słuchawek Yamahy dostępnych na polskim rynku poszerzy się o cztery nowe modele – od prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych TW-E7 i TW-E5, aż po bezprzewodowe słuchawki wokółuszne z aktywną redukcją hałasu YH-L700A oraz YH-E700A. W każdym z nich projektanci zastosowali najnowszą technologię Yamahy, która optymalizuje wrażenia odsłuchowe pod kątem każdego użytkownika i każdy odzwierciedla ideę zapewnienia prawdziwego dźwięku (True Sound), która przyświeca projektantom wszystkich urządzeń Yamahy.”

Yamaha YH-L700

Jak zatem widać, mamy dwa modele douszne oraz dwa modele wokółuszne (powyżej YH-L700A) . Wszyskie są skonstrukowane według filozofii marki, która brzmi True Sound. I jak sama nazwa wskazuje – są konstrukcje mające zapewnić jak najwierniejsze brzmienie. Firma w swoich materiałach podkreśla, że:

“Yamaha należy do najstarszych producentów instrumentów muzycznych oraz urządzeń audio i to bogate doświadczenie pozwala projektantom opracowywać produkty, które pod względem naturalności i wierności brzmienia maksymalnie zbliżają się do oryginału, który był słyszany przez artystę w chwili jego nagrywania. Dźwięk, który niesie potęgę zespołu, obecność wokalisty i energię tłumu. Dźwięk, który odzwierciedla atmosferę akcji, w której mogą zanurzyć się widzowie i którą mogą odkrywać gracze. Dźwięk, który pozwala ludziom wyrazić swoją duszę, nawiązywać kontakty i dzielić się tym, co sprawia na nich ogromne wrażenie. To właśnie jest True Sound.”

Yamaha YH-E700A

Trudno się z tym nie zgodzić. Inną zaś kwestią będzie z pewnością to, że najwyższym modelu Yamaha YH-L700A zasosowano układ 3D Sound Field. Tak o tym układzie pisze producent:

“Generalnie przetworniki w słuchawkach znajdują się bezpośrednio przy uszach, dlatego też dźwięki docierają do błony bębenkowej bez pokonywania przestrzeni. To sprawia, że źródło dźwięku jest wyraźnie słyszalne, ale równocześnie trudno jest zlokalizować poszczególne dźwięki i instrumenty. 3D Sound Field bazuje na 30-letnim doświadczeniu w wykorzystaniu przetwarzania CINEMA DSP w urządzeniach kina domowego do przekształcania odsłuchu 2-kanałowego we wrażenia wielokanałowe. Układ Yamahy lokalizuje źródło dźwięku za pomocą zastrzeżonej technologii audio HRTF (head-related transfer function), syntetyzując sygnał audio do obu uszu i renderując 2-kanałowe źródło dźwięku do trójwymiarowej przestrzeni dźwiękowej.”

Yamaha YH-E700A

Aktywna redukacja hałasu Advanced ANC i dźwięk dopasowany do użytkownika w modelach Yamaha YH-L700A oraz YH-E700A.

Redukcja szumów jest oczywiście przydatna, natomiast jest jeszcze inny, ciekawszy element nausznych słuchawek Yamahy:

“Modele te wykorzystują również autorski układ Listening Optimizer. Specjalne mikrofony douszne co 20 sekund mierzą szczelność i wyciek powietrza z układu słuchowego. Na podstawie uzyskanych danych odtwarzany dźwięk optymalizowany jest w czasie rzeczywistym, korygując różnicę między źródłem i rzeczywistymi warunkami odsłuchu, czego konsekwencją jest dźwięk dostosowany indywidualnie do użytkownika.”

Yamaha YH-E700A

Ambient Sound – wygoda na co dzień

Kolejny interesujący dodatek to system Ambient Sound – bardzo zazwyczaj przydatny w codziennym użytkowaniu. Tak o nim pisze producent:

“W sytuacjach, w których użytkownik chce pozostać w kontakcie ze swoim otoczeniem lub komunikować się z inną osobą, YH-L700A, YH-E700A, TW-E7 i TW-E5 oferują tryb Ambient Sound. To odpowiedź na wrodzoną niedogodność słuchawek, jaką jest blokowanie istotnych sygnałów dźwiękowych z otoczenia, takich jak klaksony aut, syreny karetek lub innych pojazdów służb ratunkowych, czy też komunikaty na lotniskach, dworcach lub w komunikacji miejskiej. Yamaha Ambient Sound wykorzystuje wbudowany mikrofon do przechwytywania tych sygnałów i odtwarza je w tle, umożliwiając zachowanie pełnej świadomości otoczenia, w którym przebywa użytkownik.”

Producent nie zapomniał o funkcjonalności zestawu słuchawkowego, kompletnym pakiecie, w jakim dostajemy słuchawki, oraz o długim czasie działania na bateriach:

  • YH-L700A: ok. 34 godziny (włączony Advanced ANC, wyłączony 3D Sound Field), ok. 11 godzin (włączona Advanced ANC i 3D Sound Field);
  • YH-E700A: ok. 35 godzin (włączony Advanced ANC);
  • TW-E7: maks. 20 godzin (włączony ANC) – 5 godzin + 3 ładowania;
  • TW-E5: maks. 26 godzin – 6,5 godziny + 3 ładowania.
    Yamaha YH-E700A

Dystrybutorem Yamahy w Polsce jest firma AudioKlan http://www.audioklan.pl. Słuchawki powinny pojawić się w ofercie na wiosnę – ceny jeszcze nie są znane.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*