T+A M40HV Anniversary Edition – jubileuszowe końcówki mocy

W 2018 roku T + A celebruje swoje 40 urodziny. Jest to okazja do opracowania wyjątkowego produktu, odzwierciedlającego całe dotychczasowe doświadczenia tej firmy – urządzenie będzie produkowane tylko w jubileuszowym roku. Celem przy projektowaniu T+A M40HV było nie tylko zbudowanie kolejnego “gigantycznego” wzmacniacza zdolnego do generowania jak największej mocy. Oczywiście moc jest ważna, a M40HV może ją dostarczyć w nadmiarze, lecz uznano, że najwyższy priorytet ma muzykalność, naturalność i wierna reprodukcja dźwięku.

T+A M40HV – bez dróg na skróty

M40HV to bezkompromisowy wzmacniacz mocy, który spełnia najbardziej ekstremalne audiofilskie wymagania w szerokim zakresie warunków pracy. Jedną z rzeczy, których T+A nauczyła się w swojej czterdziestoletniej historii jest to, że świat elektroakustyki nie pozwala na jedno doskonałe rozwiązanie dla wszystkich oczekiwań. Zamiast tego, każda ogólna filozofia projektowania oferuje swoje mocne i słabe strony. Dlatego konsekwentnie rozwijane są optymalne rozwiązania dla każdego założenia, niezależnie od tego, czy opiera się ono na technologii lampowej, czy też najnowszej formie cyfrowego przetwarzania sygnału.

T+A M40HV łączy doświadczenie w różnych obszarach technologii High-End audio: konstrukcja lampowa dla stopni wejściowych, technologia wysokiego napięcia dla stopni tranzystorowych. Do tego inteligentne sterowanie procesorem termicznym dla stopni wyjściowych wraz z bezkompromisową konstrukcją obudowy i sama budową wzmacniacza.

Zastosowano kultowe lampy 6SN7

Aby to osiągnąć, końcówki mocy M40HV wyposażone są w unikalny układ scalony, łączący klasyczne techniki analogowe, technologię lampową, konstrukcję wzmacniacza wysokonapięciowego i inteligentną kontrolę parametrów. Cała sekcja wejściowa oparta jest na starannie dobranych lampach High-End typu 6SN7, pracujących w klasie A. Dzięki temu uzyskujemy bardzo harmonijny obraz dźwiękowy i wprowadzamy muzyczne i tonalne zalety technologii lampowej w brzmieniu M40HV. Stopień wejściowy jest zaprojektowany jako symetryczny wzmacniacz różnicowy wykorzystujący obwód kaskadowy ze wszystkimi lampami. Kolejnym stopniem wzmacniacza napięciowego jest obwód wzmacniacza wysokiego napięcia (HV) oparty na tranzystorach J-FET. Mają one charakterystykę działania triody, i również pracują w czystej klasie A. Rezultatem jest doskonała szybkość i transparentność wzmacniacza, która określa jakość jego dźwięku w całości.

T+A M40HV

Pierwszy stopień wzmacniacza prądowego bazuje na tranzystorach sterujących MOS-FET, których krzywa wydajności doskonale harmonizuje z charakterystyką wzmacniacza napięciowego. Stopień wyjściowy jest natomiast wyposażony w nie mniej, niż dwadzieścia wyjątkowo wysokowydajnych tranzystorów bipolarnych. Komponenty te są starannie wyselekcjonowane i spełniają wyśrubowane kryteria pod względem swoich parametrów.

Dane Techniczne T+A M40HV:

Moc nominalna
Dla 8 Ohm       550 Watt
Dla 4 Ohm       1000 Watt
Pasmo przenoszenia +0/-3 dB             1 Hz – 150 kHz
Wpółczynnik tłumienia                         > 115
Stosunek sygnału do szumu  > 114 dB
Zniekształcenia                                       < 0,009%
Pojemność kondensatorów   180 000 μF

Cena 89 900,00 zł

Dystrybucja
HI-TON Home of Perfection
Pańska 75; 00-834 Warszawa
www.hi-ton.pl
salon@hi-ton.pl
tel: 22 258 88 88

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*