Sound Source wyłącznym dystrybutorem marki ATC Loudspeaker Technology

ATC SCM7
ATC SCM7

Wraz z początkiem grudnia firma Sound Source stała się wyłącznym dystrybutorem produktów Hi-Fi marki ATC Loudspeaker Technology. ATC wraca po kilku latach nieobecności na polskim rynku wraz z nowym dystybutorem. To właśnie firma Sound Source będzie rezprezentować tą niezwykle szanowaną brytyjską firmę.

Firma ATC Loudspeaker Technology została założona w 1974 roku w Wielkiej Brytanii przez Billy’ego Woodmana. Pierwszymi produktami firmy były własnej produkcji przetworniki przeznaczone na rynek profesjonalny (studia nagraniowe, zastosowania sceniczne). ATC szybko zyskało sławę dzięki 12″ przetwornikowi PA75-314, który został stworzony do zastosowań estradowych. Głośnik ten był wstanie przenieść większą moc, generując jednocześnie mniej zniekształceń przy wyższym ciśnieniu akustycznym niż
inne głośniki dostępne na rynku.

ATC SM75-150s – legendarna kopułka średniotonowa

W 1976 firma wprowadziła przełomowy głośnik SM 75-150s, miękką kopułkę średniotonową o średnicy 75mm. Kopułka ta do dnia dzisiejszego jest popisem możliwości konstrukcyjnych firmy. Zastosowane w niej nowatorskie rozwiązania pozwoliły na uzyskanie znacznie lepszej reprodukcji średnich tonów. Głośnik ten zrewolucjonizował rynek monitorów studyjnych dzięki oferowanej jakości dźwięku. Co więcej, po dziś dzień jest uznawany za najlepszy przetwornik średniotonowy zarówno do zastosowań domowych jak i profesjonalnych. Wykorzystując egzotyczne materiały i precyzyjne
wykonanie, najnowsza wersja SM 75-150s stanowi szczyt technologii głośnikowej.

ATC SM75-150S
ATC SM75-150S

Spotykane w najlepszych studiach aktywne monitory – SCM50A i SCM100A

W latach 80. Firma wprowadziła do oferty kompletne systemy głośnikowe i kolejne wersje przetworników PA dużej mocy, stosowanych w formie OEM przez wielu wiodących producentów sprzętu i wykonawców – Pink Floyd i Supertramp byli jednymi z pierwszych klientów. W tym okresie ATC opracowało pierwsze elementy systemu aktywnego, wprowadzając aktywną zwrotnicęEC23 z wbudowaną korekcją fazy. Kontrakt z Duńskim Radiem na aktywne monitory pozwolił na dodanie do głośników SCM50 i SCM100 wbudowanych wzmacniaczy i wyspecjalizowanej elektronicznej zwrotnicy. W ten sposób powstały kolumny SCM50A i SCM100A – obie będące wzorcem dla rynku profesjonalnego. Konstrukcje te regularnie ewoluują i po dziś dzień znajdują zastosowanie zarówno w domach jak i profesjonalnych studiach nagrań.

ATC SCM100SL
ATC SCM100SL

Wartym zauważenia jest fakt że firma ATC produkuje aktualnie wszystkie przetworniki oraz komponenty elektroniczne na miejscu, dzięki czemu ma pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym i jakością końcowego produktu. Dowodem tej jakości jest sześcioletnia gwarancja na wszystkie produkty firmy.

Warto także zaznaczyć, że firma oferuje także elektronikę, pośród której znajdziemy odtwarzacz CD, czy wzmacniacz. W przypadku tego ostatniego, mowa oczywiście o cieszącym się świetną opinią SIA2 150.

ATC SIA2 150
ATC SIA2 150

Aktualna oferta Hi-Fi firmy składa się z następujących pozycji:

– serii Entry – rozsądnie wycenionych kolumn podstawkowych i podłogowych oferujących doskonały
dźwięk, w serii tej dostępne są cztery modele pasywne i dwa aktywne
– serii Classic i Tower – gdzie znajdziemy odświeżone wersje najbardziej rozpoznawalnych modeli firmy jak
SCM50 czy SCM100, zarówno w wersjach pasywnych jak i aktywnych
– serii HTS – bardzo ciekawych głośników do montażu na ścianie – dyskretne rozwiązanie bez kompromisu
dla dźwięku
– elektronikę Hi-Fi – odtwarzacz CD z przedwzmacniaczem, wzmacniacz zintegrowany, przedwzmacniacze i
końcówki mocy

Kontakt: Soundsource

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*