Sonus Faber Lumina

Sonus Faber Lumina

Sonus Faber Lumina to nowa linia kolumn stworzona z myślą, że teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby cieszyć się czasem dla siebie i celebrować cenne chwile życia. W dzisiejszym świecie w pełni doceniliśmy naszą przestrzeń życiową, w
której te chwile ożywają. Dźwięk jest jednym z głównych elementów definiujących sposób, w jaki żyjemy. Muzyka podnosi na
duchu, pobudza nasze emocje, inspiruje uczucie nostalgii i tworzy atmosferę przynależności, która zaczyna się w naszych domach. Muzyka to uniwersalny język, który może aktywować procesy w Twoim ciele, umyśle, sercu i duszy. Prawdziwe brzmienie muzyki to coś, na co wszyscy zasługujemy. „Lumina” po łacinie oznacza „ŚWIATŁO”, ale także źródło energii i życia. Dla firmy Sonus faber nazwę tę można podzielić dalej, aby dodać złożoność do terminu, będącego rodzajem akronimu:

„LU” – LUKSUSOWE DOŚWIADCZENIE DŹWIĘKU

Pierwsze dwie litery oznaczają luksus – smak cennych chwil, odkrywanie wyrafinowanych szczegółów i zrozumienie naprawdę istotnych rzeczy. Ten element symbolizuje nasze zaangażowanie w dostarczanie luksusowych doznań muzycznych Sonus faber we wszystkich domach, w zgodzie z naszą długoletnią tradycją starannego rzemiosła i wykorzystywania ekskluzywnych materiałów.

Sonus Faber Lumina

„MI” – MINIMALISTYCZNY DESIGN

Drugie dwie litery oznaczają minimalizm. Zasada minimalizmu bezpośrednio oddaje istotę produktu, który został starannie zaprojektowany zgodnie z teorią „mniej znaczy więcej”. Nowa kolekcja zawiera podstawowe wartości Sonus faber i szlachetne materiały, które identyfikują markę, takie jak prawdziwe wielowarstwowe drewno i skóra, i łączy je z niesamowitą wydajnością w prostym, ale luksusowym designie. Prostota pozostaje kluczowym elementem tożsamości kolekcji dzięki łatwej konfiguracji,
przystępnej cenie i doskonałej jakości dźwięku – dzięki czemu każdy może cieszyć się prawdziwym
doświadczeniem Sonus faber.

Obudowa charakteryzująca kolekcję jest idealnie kwadratowa – projektanci Sonus faber zdecydowali się na ten minimalistyczny design, aby podkreślić jakość użytych materiałów. Dokładne badanie proporcji zostało przeprowadzone w celu zagwarantowania precyzji parametrów dźwiękowych i kompaktowych wymiarów zestawu.

Wielowarstwowa drewniana konstrukcja przedniej przegrody i fornir z prawdziwego drewna są dostępne w kultowych wykończeniach premium, takich jak walnut i wenge, oba w matowym wykończeniu z wstawkami z klonu, a trzecia opcja dostępna jest w czarnym, fortepianowym kolorze. Wszystkie pozostałe powierzchnie obudowy zostały ręcznie pokryte naszą kultową czarną skórą. Chromowane pierścienie wokół przetworników podkreślają kształty i proporcje oraz nadają przedniej ściance jasność, podkreślając jednocześnie brzmienie Sonus faber. Głośniki z kolekcji Lumina są również wyposażone w dwie pary niklowanych terminali, umożliwiając podłączenie w konfiguracji bi-wire i bi-amp. Zwrotnice Lumina są wyposażone w specjalnie zaprojektowane, wysokiej jakości kondensatory marki Sonus faber.

Sonus Faber Lumina

„NA” – NATURALNY DŹWIĘK

Finalnie, dwie ostatnie litery uosabiają naturalną reprodukcję dźwięku i koncepcję Voice of Sonus faber. Projekt elektroakustyczny kolekcji Lumina skupia się na rozwiązaniach stworzonych z myślą o nowoczesnym stylu życia i różnorodnych środowiskach odsłuchowych, bez uszczerbku dla wydajności. Lumina doskonale sprawdza się w systemach wielokanałowych i rozwiązaniach multimedialnych, oferując widzom doskonałe pokrycie sali, aby mogli cieszyć się urzekającymi i autentycznymi wrażeniami z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Dzięki nowoczesnym technologiom głośniki Lumina są niezwykle wszechstronne i brzmią znakomicie w każdym miejscu – nawet umieszczone blisko tylnej ściany lub na półce z książkami. Piękno nowej kolekcji Lumina polega na tym, że można je umieścić praktycznie w dowolnym miejscu i nadal cieszyć się zapierającym dech w piersiach brzmieniem.

Z punktu widzenia przetworników, kolekcja Lumina wykorzystuje:
– Kultowy tweeter D.A.D. (Damped Apex Dome™), ten sam, który zastosowano w serii Sonetto,
wyposażony w ręcznie powlekaną miękką jedwabną membranę o średnicy 29 mm firmy Kurtmueller;
– Zupełnie nowy 4 calowy głośnik średnio-niskotonowy, opracowany specjalnie dla tej kolekcji, wyposażony w wykonany na zamówienie kosz i membranę z masy celulozowej zmieszanej z innymi naturalnymi włóknami;
– 5 calowe głośniki średniotonowe pochodzące od większych sióstr Sonetto, wykorzystujące naszą opatentowaną membranę z mieszanki włókien naturalnych i papieru, suszonych na powietrzu.
– 5 calowe głośniki niskotonowe zaprojektowane od podstaw, wykorzystujące membranę z pulpy
papierowej, aby zapewnić doskonałą spójność dźwięku z resztą przetworników.

Porty wentylacyjne zapewniają dodatkową wszechstronność nowych modeli, umieszczone z przodu w przypadku głośników podstawkowych i głośnika kanału centralnego, oraz emitujące dźwięk w dół w przypadku kolumn podłogowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu głośniki Lumina są znacznie bardziej tolerancyjne pod względem umiejscowienia, zapewniając doskonałą jakość dźwięku nawet wtedy, gdy są umieszczone blisko ściany lub na półce z książkami. Piękno głośników z kolekcji Lumina polega na tym, że można je umieścić w dowolnym miejscu i cieszyć się najlepszą możliwą wydajnością i wrażeniami słuchowymi.

KOLEKCJA LUMINA I SYSTEMY KINA DOMOWEGO

Kolekcja Lumina obejmuje trzy modele: Lumina I, niezwykle kompaktowy głośnik podstawkowy, który świetnie sprawdza się w parze stereo lub jako głośnik surround w zestawie kinowym; Lumina III to elegancki model podłogowy, który zapewnia mocny, wolny od zniekształceń dźwięk i wysoką zrozumiałość mowy w grach i filmach; Lumina Center I to głośnik centralny, idealnie dopasowany pod względem wyglądu i akustyki do rodzeństwa z całej kolekcji. Ta niezbędna kombinacja modeli jest doskonale wyważonym rozwiązaniem zarówno dla entuzjastów tradycyjnych systemów stereo, jak i dla tych, którzy chcą stworzyć wielokanałowy system kina domowego.

Sonus Faber Lumina

Ofertę uzupełniają dwa modele subwooferów Gravis I i II, zapewniające maksymalną wydajność systemu domowej rozrywki, głębokie efekty niskich częstotliwości (LFE) i pełniejsze wrażenia słuchowe. Lumina i Gravis, w konfiguracji 5.1 kanałowej, oferują otaczające efekty dla filmów i immersyjną atmosferę podczas koncertów muzycznych.

WYKOŃCZENIA

Kolekcja Lumina dostępna jest w trzech wykończeniach: Walnut, Wengè oraz Piano Black.

Sonus Faber Lumina

CENA DETALICZNA

Sugerowane ceny detaliczne komponentów kolekcji wynoszą:
– Lumina III: 4 499 zł /szt.
– Lumina I: 1 799 zł /szt.
– Lumina Center I: 2 999 zł /szt.

DOSTĘPNOŚĆ NA RYNKU

Kolekcja Lumina będzie dostępna w sprzedaży na całym świecie od września 2020 roku.

Dystrybutor: Horn Distritution S.A. http://www.horn.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*