Ruark R5 – system muzyczny “all-in-one”

Ruark R5 High Fidelity Music System

Ruark R5 High Fidelity Music System to idealny system “all-in-one” zarówno dla miłośników muzyki, jak i designu. Powstał on z połączenia doświadczenia firmy z jej wizją przyszłości.

Pasja firmy Ruark do ergonomii oznacza, że marka stale dąży do poprawy kształtu, funkcjonalności i jakości wykończenia produktów Ruark. Dotykając nowego R5, wyczujemy jego wysoką jakość, zaokrągloną bryłę ręcznie wykonanej obudowy,  chłód szkła i metalowych elementów oraz ciepło maskownicy wykonanej z tkaniny. R5 zaznaczy swoją obecność i doda elegancji każdemu pomieszczeniu, w którym codziennie przebywamy.

Wzorcem dla R5 był system R7 od Ruark Audio. Model R5 to pomniejszona wersja flagowego R7 przy tej samej jakości dźwięku, co daje system, który jest po prostu pionierski. R5 jest również przygotowany do obsługi wielu pomieszczeń. Dzięki temu można go bezprzewodowo połączyć z modelami MRx, R2Mk3 i R7Mk3, aby uzyskać zsynchronizowany dźwięk w całym domu.

Ruark R5 High Fidelity Music System

Wysokiej klasy wzmaczniacze w klasie AB

R5 wykorzystuje nowo opracowane wzmacniacze klasy AB w konfiguracji 2.1 z układem elektronicznym, który precyzyjnie steruje przetwornikami, zapewniając niezrównaną jakość dźwięku. Głośniki stereofoniczne to przemyślana konstrukcja zapewniająca piękną i naturalną charakterystykę częstotliwościową. Wierność odtwarzania uzyskano za pomocą systemu mocnych magnesów neodymowych sprzężonych z lekką membraną i kopułką. Co więcej, subwoofer o głębokim wychyle zapewnia swobodny i głęboki bas dla uzyskania realistycznej dramaturgii odsłuchu.

Ruark R5 High Fidelity Music System

Wieloletnie doświadczenie firmy Ruark w dziedzinie akustyki sprawia, że Ruark właściwie rozumie współgranie obudowy, wzmacniacza i przetworników pozwalające uzyskać wspaniałe brzmienie. Obudowa składa się ze starannie dobranych materiałów. Została też podzielona wewnątrz na sekcje, wytłumiona i dostrojona, aby zapewnić idealne warunki dla przetworników i układu elektronicznego. Wreszcie, wykorzystując najnowszą technologię przetwarzania dźwięku firma była w stanie wytworzyć stereofoniczną scenę dźwiękową o barwie zbliżonej do brzmienia większego systemu z oddzielnymi głośnikami. Zamykając oczy nigdy nie pomyślimy, że taki dźwięk może pochodzić z tak delikatnego systemu.

RotoDial – zaawansowany panel sterujący

Podobnie jak w przypadku innych produktów firmy Ruark, ekskluzywny panel sterujący RotoDial upraszcza obsługę. W zestawie jest także pilot z komunikacją radiową będący lustrzanym odbiciem panelu znajdującego się w R5. Komunikacja radiowa oznacza, że nie musimy celować pilotem w urządzenie. Jednocześnie jego ciekawy design sprawia, że ładnie wygląda na stoliku kawowym. Systemem R5 można także sterować za pomocą aplikacji LINK dla urządzeń z systemem iOS i Android. Dzięki temu przeglądanie serwisów muzycznych/internetowych stacji radiowych i konfiguracja „multi-room” są bardzo proste.

Ruark R5 High Fidelity Music System

Wszechstronność w odtwarzaniu formatów

Jeśli chodzi o odtwarzanie, R5 posiada praktycznie wszystkie potrzebne opcje, w tym wszechstronną transmisję strumieniową poprzez sieć wi-fi. Urządzenie posiada też odtwarzacz CD obsługujący wiele formatów, łączność aptX HD Bluetooth, tunery DAB/FM i radia internetowego. Znajdziemy także gniazdo USB do odtwarzania/ładowania, wejścia analogowe i cyfrowe oraz dedykowane wejście gramofonowe RIAA.

Podsumowując, R5 to system muzyczny, który dzięki swojemu wzornictwu wzbogaci każde otoczenie i zapewni muzyczną rozrywkę. Używany oddzielnie lub w połączeniu z telewizorem w kompletnym systemie kina domowego, R5 ucieleśnia bogate dziedzictwo firmy Ruark i jej świadomość postępu technologicznego, a ten system który został zbudowany, aby przetrwać.

R5 jest dostępny w luksusowym, lakierowanym wykończeniu Rich Walnut lub Soft Grey i będzie dostępny od wiosny 2019 rCałość informacji można znaleźć na stronie internetowej Ruark Audio www.ruarkaudio.com.

Wyłącznym dystrybutorem firmy Ruark w Polsce jest firma Audio Center: https://www.audiocenter.pl/

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*