Roon Ready we flagowych odtwarzaczach Astell&Kern

Astell&Kern Roon Ready

Astell&Kern wprowadził funkcjonalność Roon Ready, dzięki której dwa nowe flagowe odtwarzacze tego producenta mogą działać z platformą Roon zapewniając najlepszą możliwą jakość brzmienia.

Aktualizacja oprogramowania do wersji 1.31 (dla SP1000) oraz 1.57 (dla SP2000) odbyła się 16-go marca automatycznie przez sieć i wprowadziła funkcjonalność Roon Ready. Oznacza to, że odtwarzacze te mogą łączyć się z Roonem bez konieczności dodatkowej konfiguracji.

Dzięki temu do SP1000 i SP2000 możemy dostarczyć sygnał audio w trybie „bit-perfect” przez sieć i użyć ich, jako głównego źródła dźwięku na przykład w stacjonarnym systemie audio. Jednocześnie mogą one być również odtwarzaczami dla dowolnych zasobów sieciowych, którymi dysponujemy. Oznacza to spójne i zintegrowane środowisko sprzętu stacjonarnego z przenośnym oraz całkowity dostęp do sieciowego contentu.Astell&Kern Roon ReadyWarto zaznaczyć, iż takie zastosowanie ma ogromny sens, ponieważ oba odtwarzacze posiadają znakomite przetworniki cyfrowo-analogowe (AKM AK4497EQ w SP1000 oraz AKM AK4499EQ w SP2000) wraz ze starannie zaprojektowaną i doskonale brzmiącą sekcją audio. A to z kolei sprawia, że mogą one śmiało konkurować pod względem jakości dźwięku z wieloma urządzeniami stacjonarnymi najwyższej klasy. Co więcej, w odtwarzaczach przenośnych mamy także zasilanie akumulatorowe, dzięki któremu są one odizolowane od ewentualnych zakłóceń w sieci energetycznej. Jest to szczególnie istotne w przypadku urządzeń posiadajacych przetworniki cyfrowo-analogowe na pokładzie, które z racji swojej konstrukcji wymagają bardzo precyzyjnego napięcia odniesienia.

Platforma Roon to na chwilę obecną wiodące rozwiązanie w zakresie streamingu audio, zoptymalizowane pod kątem brzmienia, oferujące najlepszy komfort użytkowania, elastyczność i obsługę funkcjonalności „multi-room”. Wsparcie dla platformy Roon to istotny krok do przodu i ukłon w stronę użytkownika od producenta, który od zawsze wyznaczał nowe standardy w zakresie przenośnych odtwarzaczy audio najwyższej klasy.

Astell&Kern Roon Ready

Można zatem spodziewać się, że kolejne flagowce spod znaku AK będą również wspierać oprogramowanie Roon. A także, że integracja najwyższych modeli odtwarzaczy Astell&Kern z platformami streamingowymi będzie coraz większa.

Dystrybutorem marki Astell&Kern w Polsce jest firma MIP: http://www.mip.bz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*