Roksan SARA – nowe ramie gramofonowe brytyjskiej firmy

Roksan Sara

Roksan SARA to najnowsze ramie gramofonowe znanego producenta z wysp. Roksan od dawna jest podziwiany i ceniony za swoje przełomowe gramofony i ramiona gramofonowe. Wiele z nich stało się prawdziwymi „ikonami”tej branży. Nowe ramię SARA czerpie pełnymi garściami z reputacji Roksana za sprawą jakości brzmienia, łatwości obsługi i radykalności swojej konstrukcji. Ramię Sara jest odpowiedzią na rosnącą popularność muzyki słuchanej z płyt winylowych. Oznacza to, że jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla nowych, jak i wieloletnich klientów Roksana, oferując wyjątkową jakość wykonania i brzmienia w rozsądnej cenie.

Uniwersalne ramie z doskonałym brzmieniem

Konstrukcja nowego ramienia SARA sprawia, że jest ono uniwersalne, a jednocześnie zapewnia doskonałe brzmienie. Po zainstalowaniu w gramofonie wysokiej klasy będzie mogło współpracować z szeroką gamą wkładek znacząco poprawiając brzmienie Twoich ukochanych płyt winylowych.

Roksan Sara

Innowacje techniczne

W konstrukcji ramienia SARA wykorzystano nnajwyższej jakości komponenty i materiały. W konstrukcji łożyska typu unipivot wykorzystano klejnot i pin z węglika wolframu. Oddzielona od głównej przeciwwagi, regulacja azymutu jest łatwiejszaa w obsłudze i precyzyjniejsza, co pozwala uzyskać lepszą jakość dźwięku. Ramię SARA wykorzystuje również wysokiej jakości wewnętrzne okablowanie z posrebrzanej miedzi OFC oraz interkonekt HDC firmy Roksan. Dzięki temu zapewnia neutralne, bardzo szczegółowe brzmienie z realistyczną dynamiką.

 

Estetyka

Roksan zawsze oferował proste, ale wizualnie atrakcyjne produkty. Przy tym ramię SARA nie jest wyjątkiem. Jego wygląd sprawia, że  każdy od razu zaliczy je do grona audiofilskich produktów najwyższej klasy, ale udało się nam to osiągnąć stosując naszą zasadę „mniej znaczy więcej”, która zachwyciła już wielu. Wysokiej jakości czarne anodowane wykończenie nadaje ramieniu luksusowy charakter, co dodatkowo uumacnia pozycję SARY wśród najlepszych ramion dostępnych na tym, a nawet wyższym poziomie cenowym.

Roksan Sara 

Wygoda użytkowania

Zastosowanie najwyższej jakości materiałów zapewnia swobodę ruchów ramienia przy minimalnym tarciu. Wszystkie aspekty konstrukcji ramienia Roksan SARA składają się na łatwość jego użytkowania, ale także stabilnośćć i wysoką kulturę jego pracy.

Główne cechy

  • Doskonała konstrukcja, wyjątkowy dźwięk
  • Znakomity partner dla gramofonów Roksan Xerxes 20 Plus
  • Łatwa w obsłudze i ustawieniu, ergonomiczna konstrukcja
  • Konstrukcja Unipivot minimalizuje tarcie zapewniając doskonałe śledzenie rowka i pełną swobodę ruchu ramienia
  • Wysokiej jakości wewnętrzne okablowanie ramienia z posrebrzanej miedzi OFC i doskonały interkonekt Roksan HDC gwarantują doskonały, detaliczny dźwięk w całym paśmie przenoszenia
  • Wysokiej jakości wykończenie czarna anodą z dodatkiem subtelnych detali
  • Podwieszana przeciwwaga i osobna regulacja azymutu

SPECYFIKACJA

Łożysko                                                                                                                unipivot

Rurka ramienia                                                                                                   aluminium

Możliwość współpracy z wkładkami O wadze                                                od 5 do 18g

Regulacja siły nacisku igły w zakresie           od 0 do 3g

Wewnętrzne okablowanie                                                             posrebrzana miedź OFC

Masa efektywna                                                                                                24,2 g

Założona w 1985 r. brytyjska firma Roksan może pochwalić się piękną historią w branży audio. Produkty Roksan posiadają znakomitą renomę na całym świecie. A to dzięki połączeniu znakomitego brzmienia, wzorowej jakości wykonania, uderzającej estetyki i innowacyjnych rozwiązań. Należy pamiętać, że każde ramię SARA jest ręcznie montowane w Wielkiej Brytanii.

Cena detaliczna ramienia została ustalona na poziomie 9590 zł brutto.

Dystrybutor: Audio Center Poland

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*