Quadral Signum – nowa linia kolumn głośnikowych

Quadral Signum

Quadral Signum to najnowsza linia kolumn niemieckiej firmy. Nowa linia jest pozycjonowana mniej więcej pośrodku oferty. Producent zaznacza przy tym, że kolumny te będą oferować co najmniej dobry stosunek jakości do ceny. Co więcej, Quadral bardzo chętnie stosuje – można by powiedzieć – mniej typowe głośniki wysokotonowe. Nie inaczej jest tym razem – tak o konstrukcji tych kolumn pisze w nocie prasowej:

“W SIGNUM zastosowano, spotykany wcześniej tylko w wybranych modelach marki Quadral high-end, głośnik wysokotonowy RiCom. Teraz ta konstrukcja wkracza do audiofilskiej klasy średniej. RiCom Sigma to ultralekka jedwabna membrana pierścieniowa. Przetwornik dzięki bardzo małej ruchomej masie i brakowi rezonansów membrany, charakteryzuje się niezrównaną swobodą, dynamiką i doskonałym odwzorowaniem szczegółów, niebezpiecznie zbliżając się jakością reprodukcji do legendarnych głośników wstęgowych. Delikatna kopułka pierścieniowa osłonięta jest ochronną siateczką.”

Quadral Signum tweeter

Na tym nie koniec, bo przetworniki niskośredniotonowe – to także własny pomysł Quadrala”

“Nowy głośnik wysokotonowy Ri-Com Signum połączony jest z przetwornikami niskotonowymi i średniotonowymi, w których pracują membrany pokrytą odparowanym tytanem, co zapewnia szczegółową i dynamiczną reprodukcję dźwięku w niskim / średnim zakresie. Dodatkowo ulepszono napędy przetworników optymalizując geometrię pola magnetycznego co wpłynęło na jego lepsze wykorzystanie. Zapewniło to zwiększenie dynamiki odtwarzania i zmniejszenie zniekształceń.”

Quadral Signum

Mamy tutaj pełną ofertę, aczkolwiek bez subwoofera z tej samej linii (co ciekawe, firma raczej idzie w stronę oferowania pełnopasmowych kolumn wolnostojących):

“W trybie stereo świetnie zaprojektowane i pięknie wyglądające kolumny głośnikowe wiedzą, jak imponować idealnym połączeniem mocy i doskonałej dynamiki. A dzięki dwóm głośnikom podłogowym, głośnikowi podstawkowemu i kompaktowemu głośnikowi centralnemu, można z produktów linii SIGNUM stworzyć homogenicznie brzmiące kino domowe.”

Quadral Signum

Dystrybutorem firmy Quadral na naszym rynku jest Electronic International Commerce http://www.eic.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*