ProAc Response DB3 – podstawkowe ProAci

ProAc Response DB3

ProAc Response DB3 to podstawkowa kolumna głośnikowa klasy high-end, która mimo swojego wyrafinowania brzmieniowego pozostaje atrakcyjną cenowo konstrukcją. Doskonała wydajność i bogactwo dźwiękowe zaprzeczają rozmiarom tego kompaktowego modelu.

Sprawdzona koncepcja obudowy podstawkowej

Kompaktowe, wysokiej jakości głośniki stały się bardzo popularne, ponieważ z jednej strony nie dominują w pomieszczeniu, a jednocześnie zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku. ProAc Response DB3 ma obudowę zbliżoną rozmiarami do DB1. Obydwa projekty różnią się rozwiązaniami konstrukcyjnymi i wizualnie. Propozycja Brytyjczyków wyposażona jest m.in. w nowy przetwornik niskotonowy i zwrotnicę. które zostały wybrane ze względu na swoje niesamowite możliwości w odniesieniu do ceny.

ProAc Response DB3

Nowo zaprojektowany głośnik niskotonowy o średnicy 127 mm, wyposażony w specjalne zawieszenie i zatyczkę przeciwpyłową. Umożliwia to dokładniejszy przekaz drgań dźwiękowych z cewki na membranę, podobnie jak ma to miejsce w przypadku współpracującego z nim tweetera. Ten nowy przetwornik to konstrukcja o długim skoku, która odpowiada za znaczące rozszerzenie basu. Jednostka niskotonowa współpracuje z systemem bas-refleks – wylot portu wentylacyjnego znajduje się na tylnej ściance. Cały układ dostarcza niezwykle bogaty i szeroko rozciągający się bas.

Autorska kopułka wysokotonowa

Powyżej jednostki niskotonowej projektanci umieścili 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy będący autorską konstrukcją firmy. Ta miękka kopułka stosowana jest w wielu modelach ProAc. Co więcej, wyróżnia liniową charakterystyką częstotliwościową oraz detalicznością brzmienia porównywalną z efektami oferowanymi przez elektrostaty.

Model Response DB3 obsługuje częstotliwości z zakresu od 38 Hz do 30 kHz. Może też współpracować ze wzmacniaczami o mocy od 20 do 100 W (zalecane). Nominalna impedancja głośnika wynosi 8 Ω, a czułość 88,5 dB.

ProAc Response DB3

Kolumna głośnikowa ProAc Response DB3 już jest dostępna  w sprzedaży. Klienci mają do wyboru osiem wersji wykończenia, w tym dwie premium. Standardowe wykończenia to: czarny jesion, mahoń, wiśnia, klon, dąb i jedwabisty biały. Wersje premium tworzą: palisander i heban. Nominalna cena detaliczna standardowych wersji wykończeniowych wynosi 10 499 zł/para, wersje premium kosztują 12 599 zł/para.

Wyłącznym dystrybutorem firmy ProAc w Polsce jest firma AudioKlan http://www.audioklan.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*