Pro-Ject Debut PRO – nowoczesna odsłona klasyka

Pro-Ject, marka doskonale znana z audiofilskich i rozsądnie wyceniowych gramofonów wprowadza nową odsłonę swojego – klasycznego można by rzec – modelu. Debut PRO, bo o nim mowa to gramofon bardzo ciekawy, bo rozwija to, co już we wcześniejszym modelu było dobre, wprowadzając jednocześnie istotne modyfikacje.

Karbonowo-aluminiowe ramie o długości 8.6″

Debut PRO posiada precyzyjnie wykonane ramię. Jest ono stworzone w jednym kawałku metodą kanapkową z plecionki włókna węglowego i aluminium. Warstwa węglowa nadaje ramieniu wysoki stopień tłumienia, podczas gdy wewnętrzna rurka aluminiowa zapewnia odpowiednią sztywność całej konstrukcji. Zapewnia to super sztywne i doskonale wytłumione ramię, które zapewnia idealne śledzenie rowka. A jednocześnie zapewnia odpowiednie oddanie szczegółów, dzięki braku własnych rezonansów.

Regulowany azymut i VTA

Dzięki nowemu ramieniu w Debut PRO możmy ustawić zarówno azymut, jak i pionowy kąt śledzenia (VTA). Wysokość ramienia można płynnie regulować, poprzez poluzowanie dwóch śrub dociskowych. Takie ustawienia w nowym Debut PRO dają spore możliwości dostosowania ramienia pod zastosowanie różnych mat gramofonowych lub szerokiej gamy wkładek, aby zawsze uzyskać najlepszą jakość
dźwięku.

Niklowane części metalowe

Niklowane wykończenie elementów z aluminium zapewnia twardą i odporną powierzchnię. Proces ten umożliwia produkcję bardzo wysokiej jakości komponentów oraz unikanie zastosowania tworzyw sztucznych oraz podobnych materiałów, które z czasem się starzeją. Precyzyjnie obrabiane części (CNC) są idealnie dopasowane, co nadaje nowemu modeliwi nowoczesnego, prostego, eleganckiego i zarazem rzadko spotykanego designu.

Zawsze idealna prędkość i wytłumiony talerz

Praca silnika jest sterowana i stabilizowana elektronicznie, co gwarantuje najdokładniejsze i najbradziej stabilne obroty. Jednocześnie wybor pomiędzy prędkościami 33/45 odbywa za pomocą przełącznika. Pomyślano także o tych, ktorzy korzysają ze starych płyt o prędkości 78 obrotów na minutę – można to zrobić przekładając pasek.

Dotatkowo nowy Pro-Ject posiada także całkowicie przeprojektowany talerz, który jest dodatkowo wytłumiony. Posiada od wewnątrz specjalny pierścień wykonane z TPE (elastomer termoplastyczny), który pomaga wytłumić wszelkie niepożądane rezonanse. A dzięki temu zminimalizować parametry takie, jak drżenie i falowanie dźwięku.

Zainstalowana wkładka Pick It Pro i kompletny zestaw akcesoriów

Interesujące jest także to, że w opakowaniu dostajemy praktycznie kompletny, gotowy do grania zestaw. Bo gramofon ten ma także fabrycznie zainstalowaną wkładkę. Jest to znany i uznany model tego producenta o nazwie Pick It Pro. Co więcej, dostajemy także zestaw narzędzi a nawet całkiem niezły kabel sygnałowy.

To z pewnścią niezwykle ciekawy gramofon, nie tylko ze względu na przemyślane usprawnienia ale także ze względu na ogólną renomę firmy, która – jakby nie patrzeć – istnieje już na rynku ładnych parę lat.

Nowy Debut PRO jest już dostępny w cenie 3490 zł.

Dystrybutor: Audio Center Polska https://www.audiocenter.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*