Piega Ace – nowa linia kolumn szwajcarskiego producenta

Piega ACE

Piega ACE to nowa seria kolumn głośnikowych tego znanego z dość charakterystycznych rozwiązań producenta. Jednocześnie ma ona zastąpić znaną i niejako bardziej przystępną linię TMicro. ACE to trzy produkty: wolnostające Ace 50, kompaktowe (podstawkowe) Ace 30 oraz głośnik centralny – jak sama nazwa wskazuje – Ace Center.

Największe ACE 50 to konstrukcja złożona z 4 przetworników, przy czym jeden to wysokotonowy, pozostałe zaś to przetworniki o średnicy 120 mm. ACE 30 to dwudrożna i dwuprzetwornikowa konstrukcja, natomiast kolumna centralna to dość często spotykana konfiguracja dwóch głośników niskośredniotonowych i wysokotonowego pomiędzy.

Piega ACE

Tak o nowych kolumnach pisze producent:

“Serię Ace wyróżniają smukłe, ponadczasowe, aluminiowe obudowy. Szczególnie przyciąga wzrok subtelna estetyka nowej serii, zaprojektowana przez szwajcarskiego projektanta Stephana Hürlemanna. Owalne kształty, zaokrąglone w kierunku przegrody i tyłu, to cecha charakterystyczna marki PIEGA. Obudowy są dostępne w kolorze srebrnym, czarnym anodowanym i lakierowane na biało.

Ponadto, po raz kolejny postawiliśmy na znakomity tweeter wstęgowy AMT 1 (Air Motion Transformer), który zapewnia przestrzenny, szczegółowy i naturalny dźwięk.”

Producent deklaruje także, że przetworniki niskośredniotonowe to także nowa konstrukcja bazująca na firmowym rozwiązaniu MDS

Piega ACE

Warto także zaznaczyć, że Piega to producent, który na rynku jest już sporo czasu i marka ta znana jest nie tylko ze stosowania obudów z aluminium, ale i przede wszystkim z unikalnych przetworników średnio i wysokotonowych. Co więcej, w najdroższych modelach mamy ich współosiowe połączenie. Seria ACE natomiast znajduje się pomiędzy serią Classic a bardziej zaawansowaną serią Premium. I co w tym przypadku dość ciekawe – mamy tutaj kolumny, gdzie obudowy wykonane są z aluminium.

Dystrybutorem firmy Piega jest FNCE: https://www.fnce.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*