Nowe funkcjonalności w urządzeniach MusicCast Yamahy

Za pomocą aktualizacji Yamaha zmienia sposób korzystania ze swoich już i tak funkcjonalnych urządzeń z rodziny MusicCast. Nowe wersje oprogramowania wprowadzają kluczowe udogodnienia – kompatybilność z AirPlay 2, funkcjonalność Spotify Connect nawet dla użytkowników bezpłatnego konta, zgodność z Asystentem Google, a także obsługę eARC. Rozwiązania przygotowane przez Yamahę potwierdzają dbałość producenta o najwyższy poziom wygody użytkowników swoich produktów, także urządzeń już obecnych na rynku.

MusicCast – spójny system MultiRoom

Yamaha już od wielu lat udowadnia, że jest niekwestionowanym światowym liderem nie tylko pod względem bogactwa gamy swoich urządzeń audio-wideo, lecz także implementacji nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Wprowadzając rodzinę urządzeń MusicCast Yamaha stworzyły pierwszy na świecie spójny i niesamowicie rozbudowany system multiroom. Teraz ten uznany producent idzie o krok dalej i łączy swój system z pożądanymi przez wielu użytkowników udogodnieniami, tj. możliwością słuchania muzyki z bezpłatnego konta Spotify, kompatybilnością z AirPlay 2, zgodnością z Asystentem Google oraz obsługą eARC.

Kompatybilność z AirPlay 2

Jedną z głównych nowości, która jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność urządzeń Yamaha MusicCast, jest kompatybilność z AirPlay 2. Udostępniony w 2018 r. AirPlay 2 niezmiennie opiera się na przesyle danych poprzez domową sieć Wi-Fi, ale w swojej najnowszej odsłonie wprowadza kilka kluczowych udoskonaleń. Teraz użytkownicy iPhone’ów, iPadów oraz komputerów Mac mogą m.in. przesyłać swoją ulubioną muzykę równocześnie do wielu odbiorników zgodnych z AirPlay 2, a także odtwarzać jednocześnie różne utwory w kilku pomieszczeniach.

W ten sposób użytkownik z łatwością rozszerzy swój domowy system multiroom, aby cieszyć się muzyką w niemal każdym zakątku. Ponadto AirPlay 2 pozwala jednocześnie przesyłać wideo do telewizora i transmitować dźwięk do urządzeń Yamaha MusicCast. Dodatkowym atutem obecności AirPlay 2 jest również możliwość współpracy z asystentem głosowym Siri, dzięki czemu utwory z serwisu Apple Music lub zapisane np. w iPhonie, mogą być wywoływane poprzez Siri. Obsługa AirPlay 2 pozwala również sterować kompatybilnymi urządzeniami Yamaha MusicCast z poziomu aplikacji Dom od Apple.

Spotify Connect

Ogromną popularnością wśród użytkowników sieciowych urządzeń Yamahy cieszy się internetowy serwis muzyczny Spotify. Do jego głównych zalet należą bogata biblioteka licząca kilkadziesiąt milionów utworów, a także możliwość korzystania z bezpłatnego konta. Dotychczas, aby móc słuchać muzyki na domowym sprzęcie audio i audio-wideo, użytkownicy musieli mieć dostęp do urządzeń obsługujących Spotify Connect. Wiązało się to z koniecznością posiadania płatnego konta premium. Teraz Yamaha jako pierwszy producent sprzętu audio i AV wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu milionów użytkowników Spotify, którzy nie zdecydowali się na wybór płatnego konta. Po zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania swoją ulubioną muzykę na urządzeniach MusicCast odtworzą także osoby korzystające z bezpłatnej wersji serwisu.

Yamaha MusicCast

Asystent Google

Trzecią z nowych funkcjonalności, która może zrewolucjonizować użytkowanie domowego sprzętu audio, jest obsługa Asystenta Google. Pozwala ona na sterowanie głosowe urządzeniami Yamaha MusicCast. Rozwiązanie to uwalnia od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Użytkownik może m.in. włączać i wyłączać odtwarzanie, regulować poziom głośności, wybierać pomieszczenie, w którym zostanie odtworzony utwór, itd. Od 28 marca dostępna jest powszechnie wykorzystywana wersja anglojęzyczna, kolejne wersje językowe będą wprowadzane sukcesywnie.

eARC

Ostatnią z nowości jest dodanie funkcji eARC do amplitunerów kina domowego debiutujących w latach 2017 i 2018, dzięki czemu użytkownicy korzystający z telewizorów zapewniających dostęp do telewizji cyfrowej lub serwisów takich jak Netflix będą mogli cieszyć się dźwiękiem zgodnym z kodekami Dolby TrueHD, DTS-HD, Dolby Atmos i DTS:X.

Asystent Google dostępny jest we wszystkich urządzeniach Yamahy z rodziny MusicCast. Z kolei bezpłatny Spotify oraz AirPlay 2 pojawią się w następujących urządzeniach MusicCast:

  • amplitunery kina domowego: RX-V485, RX-D485, RX-V585, RX-S602, RX-V685, HTR-4072, RX-A680, RX-A880, RX-A1080, RX-A2080, RX-A3080, CX-A5200;
  • głośniki bezprzewodowe: MusicCast 20, MusicCast 50;
  • gramofon: MusicCast VINYL 500;
  • soundbary: MusicCast BAR 400, MusicCast BAR 40.

Amplitunery AV obsługujące eARC:

RX-V485, RX-D485, RX-V585, RX-V685, RX-S602, RX-A680, RX-A880, RX-A1080, RX-A2080, RX-A3080, CX-A5200, RX-Vx83, RX-Ax70.

Aktualizacje oprogramowania wprowadzające nowe funkcje będą pojawiały się sukcesywnie od końca kwietnia do lata br. Kompatybilne urządzenia poinformują użytkowników o możliwości zainstalowania najnowszych wersji oprogramowania.

Wyłącznym dystrybutorem sprzętu konsumenckiego firmy Yamaha jest firma Audio Klan http://www.audioklan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*