Naim Uniti Atom Headphone Edition – premiera w salonie Q21

Naim Uniti Atom Headphone Edition

Naim Uniti Atom Headphone Edition to najnowsza propozycja kultowej marki, która powinna zainteresować wszystkich entuzjastów bardzo dobrego brzmienia – także tego ze słuchawek. Bo “Headphone Edition” to nie tylko system all-in-one, czy audiofilski system strumieniujący, ale także doskonały wzmacniacz słuchawkowy posiadający także wyjście zbalansowane.

Naim Uniti Atom Headphone Edition

Uniti Atom Headphone Edition został w pełni przeprojektowany, aby zaoferować optymalną jakość odsłuchu. Wykorzystując technologię trickle-down ze swojego flagowego wzmacniacza Statement, Naim opracował nowy dyskretny wzmacniacz słuchawkowy, zdolny do zasilania nawet najbardziej zaawansowanych słuchawek.

Zoptymalizowana pod kątem słuchawek wersja systemu Unity Atom brytyjskiego specjalisty od sprzętu muzycznego, łączy w sobie urządzenie do transmisji strumieniowej dla platform takich jak TIDAL i Spotify z wysokiej jakości wzmacniaczem słuchawkowym i nie tylko.

Naim Uniti Atom Headphone Edition

Obsługuje do 24 bitów/384 kHz WAV, FLAC i AIFF, a także ALAC. W przypadku plików MP3 i AAC dostępna jest obsługa do 48 kHz/320 kbitów (16 bitów) oraz do 48 kHz (16 bitów) OGG i WMA. Jest DSD 64 i 128F, a wreszcie obsługa SBC i AAC przez Bluetooth.

Sam wzmacniacz pracuje w klasie A, która może przełączyć się na klasę AB. Zwykle przy normalnej głośności pracuje w klasie A, ale gdy zwiększymy moc – i impedancja słuchawek spadnie – wtedy wzmacniacz płynnie przechodzi w klasę AB oferując znacznie większą moc.

Naim Uniti Atom Headphone Edition

Uniti Atom Headphone Edition może również pełnić rolę przedwzmacniacza strumieniowego, zasilającego głośniki aktywne. Co istotne i ciekawe zarazem – jest wyposażony w zbalansowane wyjście liniowe zrealizowane na złączach XLR, co dodatkowo świadczy o wysokiej klasie urządzenia.

Na pokładzie znalazły się także trzy wejścia cyfrowe oraz, co istotne – wejście liniowe na gniazdach RCA. Zapewnia to możliwość podłączenia gramofonu, który ostatnimi czasy zdaje się być coraz popularniejszym, uzupełniającym streaming, źródłem.

Naim Uniti Atom Headphone Edition

Jeżeli chcą Państwo przekonać się jak działa najnowszy Naim – salon Q21 serdecznie zaprasza na prezentacje.

Szczegóły urządzenia: https://www.q21.pl/naim-uniti-atom-headphone-edition.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*