NAD MDC USB DSD – nowy moduł MDC z USB Audio Class 2.0

NAD MDC USB

Moduły MDC umożliwiają łatwe poszerzenie funkcjonalności urządzeń firmy NAD o kolejne funkcje. A najnowszy z kolei moduł MDC zapewne zainteresuje tych, którzy korzystają z komputera, jako źródła. MDC USB DSD, jak sama nazwa wskazuje to moduł USB wspierający standard USB Audio Class 2.0.

Za informacją prasową:

“NAD Electronics, niezwykle ceniony producent zaawansowanych urządzeń audio/wideo, wzbogaca swoją ofertę o najnowszą kartę z platformy MDC (Modular Design Construction), model MDC USB DSD, która dzięki dodaniu USB Audio 2 wprowadza możliwość odtwarzania plików PCM i DSD dla sześciu najpopularniejszych (przed-)wzmacniaczy NAD: M33, M32, M12, C 388, C 368 i C 658*. Karta MDC USB DSD będzie już wkrótce dostępna w sprzedaży.

Dzięki stworzonej przez NAD modułowej konstrukcji MDC, wprowadzenie najnowszej, przełomowej technologii może być równie proste jak aktualizacja oprogramowania i dodanie nowego modułu sprzętowego do wzmacniacza stereofonicznego. Moduł MDC USB DSD pozwala użytkownikom cieszyć się wygodą odtwarzania muzyki z komputera i strumieniowania, w wysokiej rozdzielczości do aż 192 kHz/24 bity PCM oraz DSD do aż DSD256, w połączeniu z jakością dźwięku gwarantowaną przez system hi-fi NAD.NAD MDC USBZastosowanie w module asynchronicznego połączenia USB pozwoliło wyeliminować wpływ komputera na jakość dźwięku, dzięki czemu muzyka strumieniowana jest bez żadnych zakłóceń. Moduł omija niskiej jakości układy w komputerze, tj. przetwornik cyfrowo-analogowy, zegary taktujące i inne powiązane z nimi obwody, kierując sygnał do wysokiej jakości układu DAC w wybranych wzmacniaczach NAD. Użytkownik może odkrywać pełnię detali i dynamikę oryginalnego nagrania, zamiast szum i zniekształcenia typowe dla przeciętnych komputerowych scen audio.

*W modelu C 658 wprowadzenie obsługi planowane jest na kwiecień 2021.”

Na pewno będzie to elegancki sposób na dodanie wejscia USB do urządzeń tej znanej brytyjskiej marki. Co ciekawe, to NAD MDC USB to tak naprawdę specjalizowany moduł wejścia USB – przesyła on sygnał cyfrowy do przetwornika znajdującego się już w kompatybilnych urządzeniach NADa.

Dystrybutor: AudioKlan http://www.audioklan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*