Nad M10 – wzmacniacz z serii Masters z BluOS™

NAD M10 BluOS Streaming Amplifier

NAD M10 to hybrydowy wzmacniacz cyfrowy, który łączy w sobie wiele technologii w unikalny sposób. Może przez to zagwarantować łatwość użytkowania i dostarczyć kompletny domowy system klasy high-end.

NAD Electronics, niezwykle ceniony producent wysokiej klasy urządzeń audio/wideo. W tym przypadku zaprezentował nowy i jednocześnie unikatowy model z serii Masters, M10. Jest to wzmacniacz obsługujący BluOS™, który dodatkowo może pełnić rolę uniwersalnego centrum domowego systemu hi-fi. Przede wszystkim M10 jest ultra-zaawansowanym wzmacniaczem strumieniowym dostarczającym wspaniały audiofilski dźwięk. Urządzenie może być też połączone z innymi jednostkami ekosystemu BluOS, na który składają się bezprzewodowe odtwarzacze muzyczne. Co więcej, mogą być one rozmieszczone w wielu pomieszczeniach całego domu. W konsekwencji tworząc rozbudowany i dostępny dla wszystkich domowników wysokiej jakości system audio. NAD M10 będzie dostępny w lutym 2019 r.

Znakomita funkcjonalność w pakiecie

Jednak przyglądając się urządzeniu nieco bliżej okazuje się, że ma ono do zaoferowania o wiele więcej. Na pokładzie znajduje się Dirac Live Room Correction*, aby zagwarantować twojej muzyce precyzyjne dostrojenie odtwarzania dla uzyskania optymalnej jakości brzmienia. Ponadto oprócz audiofilskiej jakości dźwięku M10 oferuje całkowitą elastyczność połączeń, pozwalając na integrację z praktycznie dowolnym środowiskiem sprzętowym. M10 ma również złącza wejściowe dla wszystkich innych źródeł audio, analogowych i cyfrowych. Wzmacniacz wyposażony jest nawet w gniazdo HDMI z ARC (kanał zwrotny audio), aby ułatwić integrację z większością nowoczesnych płaskich telewizorów, dzięki czemu dźwięk TV odtwarzany jest przez wysokiej jakości głośniki i jednocześnie może być w dalszym ciągu kontrolowany za pomocą pilota zdalnego sterowania dołączonego do telewizora. M10 jest też w pełni kompatybilny z wszystkimi wiodącymi systemami domu inteligentnego sterującymi oświetleniem, roletami, instalacjami HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) i systemami bezpieczeństwa – wszystko za pomocą jednego, elegancko zaprojektowanego interfejsu.

NAD M10 BluOS Streaming Amplifier

Od wielu lat NAD jest powszechnie uznawany za pioniera w dziedzinie zaawansowanej reprodukcji cyfrowego dźwięku. Przykładowo, seria Masters na nowo zdefiniowała dźwięk klasy high-end wprowadzając pierwszy na świecie wzmacniacz cyfrowy z zamkniętą pętlą, którego jakość przewyższa parametry analogowych układów, prowadząc do całkowicie nowej architektury cyfrowego systemu. Ponadto dzięki dołączeniu BluOS™, wydajnego bezprzewodowego systemu multiroom Bluesound™, M10 kompatybilny jest z nowym standardem strumieniowania w jakości high-res, MQA (Master Quality Authenticated). BluOS wspiera również ponad 15 zarówno darmowych, jak i płatnych serwisów subskrypcyjnych, a także lokalne biblioteki muzyczne.

Najnowocześniejsza amplifikacja

NAD ma ugruntowaną pozycję lidera w dziedzinie hybrydowej amplifikacji cyfrowej, a wzmacniacze z serii Masters zdobyły uznanie audiofilów z całego świata. M10 wykorzystuje amplifikację HybridDigital z wybitnym stopniem wzmocnienia Hypex nCore, gwarantującym najlepsze osiągi i możliwość wysterowania praktycznie dowolnych kolumn głośnikowych. Dysponując mocą ostrożnie określaną jako 100 W na kanał, M10 jest równocześnie niezwykle wydajny i niesamowicie dynamiczny. Ma też zdolność odtworzenia nawet najdrobniejszych detali muzycznych z zachowaniem najwyższego poziomu realizmu. Znakami rozpoznawczymi tej zaawansowanej technologii są dynamiczna swoboda odtwarzania i całkowity brak szumu elektronicznego.

Wbudowany system Dirac Live® Room Correction*

System ten gwarantuje M10 niesamowity wzrost wierności, korygując zarówno odpowiedź częstotliwościową, jak i impulsową odpowiedź czasową. Dirac Live, po prawidłowym skalibrowaniu, znacząco poprawia klarowność, naturalność i precyzję muzycznego obrazowania.

NAD M10 BluOS Streaming Amplifier

Zarządzanie i sterowanie muzyką poprzez BluOS

BluOS to system operacyjny umieszczony w sercu M10, który pobiera muzykę z chmury lub lokalnej biblioteki muzycznej i logicznie organizuje ją, zapewniając łatwy dostęp do treści audio. Dzięki w pełni zintegrowanemu dostępowi do kilkunastu najlepszych serwisów muzycznych, wliczając źródła high-res z dekodowaniem MQA, M10 otwiera cały katalog muzyczny i umieszcza go w zasięgu ręki, gwarantując jakość studyjnego mastera. Użytkownicy mogą także korzystać z możliwości transmisji strumieniowej oferowanej przez AirPlay 2*.

BluOS system audio dla całego domu

wbrew niezwykłej prostocie obsługi, BluOS jest najbardziej zaawansowanym obecnie systemem multiroom dostępnym na rynku. Pozwala łączyć pokoje we wspólne strefy nagłośnienia lub odtwarzać różną muzykę w każdym z pomieszczeń, a wszystko w jakości high-res. M10 można połączyć z odtwarzaczami muzycznymi NAD, Bluesound i DALI, a do systemu stale dodawane są nowe produkty, dzięki czemu urządzenie jest idealnym rozwiązaniem do dowolnego pomieszczenia i szerokiego pułapu cenowego.

Mistrz w dziedzinie elastyczności sterowania

Dzięki pełnej obsłudze poprzez połączenie Wi-Fi z poziomu aplikacji BluOS, nie ma potrzeby dotykania M10. Ale kiedy zbliżasz rękę do eleganckiego, dotykowego wyświetlacza kolorowego TFT high-res, automatycznie zmienia on grafikę z „teraz odtwarzane” na „panel sterowania”, pozwalając na korzystanie z wielu funkcji bezpośrednio z przedniego panelu bez konieczności otwierania aplikacji. Użytkownicy M10 mogą cieszyć się możliwością głosowego sterowania muzyką z dowolnego urządzenia obsługującego Amazona Alexa lub Siri. M10 jest w pełni kompatybilny z wszystkimi wiodącymi systemami domu inteligentnego oferowanymi przez producentów takich jak Apple, Crestron, Control4, Lutron i wiele innych. Oznacza to, że wraz z oświetleniem, roletami, instalacjami HVAC i systemami bezpieczeństwa, użytkownik może z łatwością sterować swoim muzycznym systemem multiroom BluOS za pomocą wspólnego interfejsu. W zestawie znajduje się oczywiście pilot zdalnego sterowania.

Eleganckie wzornictwo, luksusowe materiały

NAD uważa, że komponenty audio powinny wyglądać i zapewniać wrażenia dotykowe tak dobre, jak brzmienie. Stylizacja wzornicza M10 to dzieło renomowanej firmy projektowej DF-ID, związanej z wieloma najbardziej znanymi na świecie luksusowymi markami. Główny projektant David Farrage wykorzystał szklane panele i tłoczone aluminium, aby nadać M10 niepowtarzalny wygląd, który jest zarazem elegancki i subtelny.

NAD M10 BluOS Streaming Amplifier

„Masters M10 to doskonały przykład audiofilskiej konstrukcji, która jest luksusowa i inteligentna, a jednocześnie dyskretna” – mówi Greg Stidsen, szef działu technologicznego NAD. „Może skutecznie oferować te same funkcje, które jeszcze kilka lat temu wymagały wielu urządzeń i pod wieloma względami jest doskonały. Chociaż elegancka konstrukcja M10 zajmuje niewielką przestrzeń i może zostać ukryta, to ze względu na jej atrakcyjne wzornictwo i efektowny wyświetlacz, kto chciałby to zrobić?”

 

Kompletny zestaw funkcji NAD Masters M10:

 • Wzmacniacz strumieniowy BluOS
 • Amplifikacja HybridDigital nCore
 • Moc ciągła: 100 W przy 8/4 omach
 • Moc dynamiczna: 160 W przy 8 omach, 300 W przy 4 omach
 • Przetwornik c/a ESS Sabre 384 kHz/32 bity
 • 1 GHz procesor ARM® Cortex A9
 • Dirac Live Room Correction*
 • Kolorowy wyświetlacz THF z czujnikiem zbliżeniowym
 • Integracja AirPlay 2*
 • Dwukierunkowy Bluetooth Qualcomm aptX HD
 • Zgodność z multiroom BluOS
 • Gigabitowy Ethernet
 • HDMI eARC
 • Wejście USB typ A
 • Wejścia liniowe stereo, wejścia cyfrowe (koncentryczne/optyczne)
 • Wyjście przedwzmacniacza, wyjście subwooferowe
 • Wejście IR, wyjście wyzwalacza 12 V
 • Aplikacje dla iOS, Android, Mac OS, Windows, Crestron, Control4, RTI, URC, Elan, Lutron, iPort
 • Szeroki wybór najlepszych serwisów muzycznych obsługiwanych z poziomu aplikacji, wliczając Amazon, Spotify, Tidal, TuneIn, Napstwer, Deezer, Qobuz i wiele innych

*Te funkcje zostaną wprowadzone poprzez przyszłe aktualizacje oprogramowania.

Uwaga: M10 będzie miał licencję dla Dirac Live z opcją rozszerzenia do wersji Dirac Live Full Frequency dla zaawansowanych użytkowników. Więcej informacji o Dirac Live można znaleźć na stronie internetowej: https://live.dirac.com/

Dystrybutor: AudioKlan http://www.audioklan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*