Marka Dual oficjalnie na polskim rynku

Dual CS 418

Niemiecka marka DUAL to z całą pewnoscią jeden z najbardziej znanych producentów gramofonów na świecie. Początki tej firmy sięgają wstecz aż do 1907-go roku, kiedy to bracia Christian i Josepch Steidinger zaczeli produkcję zegarków oraz części do gramofonów. Nastepnie firmia Gebrüder Steidinger (Steidinger Bros) zmieniła nazwę na Dual rozpoczynając produkcję zasilaczy pozwalających na pracę gramofonów przy wykorzystaniu sieci elektrycznej.

Dual CS 418

Dalsza historia firmy była dość ciekawa, bo zapewne mało kto wie, że firma ta stała się po II wojnie światowej największym producentem gramofonów w Europie. Dual posiadał kilka fabryk i zatrudniał ponad 3000 pracowników w kilku fabrykach. Mało tego, była to też jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek – i w czasach żelaznej kurtyny ich produkty docierały nawet na nasz rodzimy rynek. W międzyczasie firma zmieniała właścicieli i na dzień dzisiejszy po wielu przygodach jest znowu w niemieckich rękach. Jako producent gramofonów odradza się i oferuje całkowicie nowe produkty. Ich zadaniem jest odbudowa renomy firmy i stworzenia warunków do dalszego rozwoju.

Dual CS 518

Dwa modele z napędem paskowym – na dobry początek

Na tę wchwilę w ofercie na polski rynek będą dwa gramofony: CS 418 w cenie 2299 PL oraz CS 518 w cenie 2999. Przy czym obie wersje to gotowe do pracy urządzenia, w ktorych zamontowano fabrycznie skalibrowaną wkładkę Ortofon 2M Red. No i posiadają oczywiście napęd paskowy – znany, jako “belt-drive”.

Dual CS 518

Szczególnie model CD 518 jest ciekawy, bo oferuje ramie z pełnym zawieszeniem kardanowym. W obu przypadkach dostajemy osłonę przeciwkurzową oraz wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.

Dystrybutorem firmy Dual jest firma E.I.C. https://eic.com.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*