Magico M2 – poszerzenie serii M

Magico M2

Magico M2 to jedna z najnowocześniejszych wolnostojących kolumn głośnikowych z czterema przetwornikami (trójdrożnych).

Magico, lider w projektowaniu i produkcji zaawansowanych kolumn głośnikowych, z przyjemnością przedstawia model M2. Konstrukcja ta poszerza gamę produktową z serii M. Jednocześnie wprowadza też wiele przełomowych rozwiązań technicznych wywodzących się z modeli M6 i M3.

Prowadzone przez Magico badania nad właściwościami i możliwościami wykorzystania węgla pozwoliły zastosować w M2 nową obudowę typu monocoque. Analogicznie jak w przypadku M6, posiada wiele warstw włókna węglowego o łącznej grubości 9,5 mm. Taka konstrukcja obudowy, podobnie jak w przypadku zewnętrznej powłoki myśliwca F-35, w porównaniu z obrabianymi lub tłoczonymi elementami aluminiowymi zwiększa stosunek wytrzymałości do wagi o współczynnik 60. Dodatkowo zmniejszając przy tym wagę o 50 proc. i pozwalając uzyskać o 30 proc. mniejsze wymiary zewnętrzne. A to wszystko bez kompromisu w odniesieniu do objętości wewnętrznej. Ponadto, zakrzywione ścianki wewnętrzne i zewnętrzne minimalizują powstające wewnątrz fale stojące i eliminują zewnętrzne dyfrakcje.

Magico M2

Magico M2 – wysokotonowa kopułka berylowa z diamentową powłoką

M2 wykorzystuje 28-milimetrową berylową kopułkę wysokotonową pokrytą warstwą diamentu i wyróżniającą się zoptymalizowaną geometrią. Diamentowa powłoka na berylowej kopułce zwiększa sztywność bez wnoszenia dodatkowego ciężaru czystej kopułki diamentowej. Ponadto oferuje jednocześnie niemal idealny stosunek sztywności do wagi. Ta rewolucyjna konstrukcja głośnika wysokotonowego zapewnia wyjątkowo długi zakres ruchu skokowego membrany. Wykorzystuje również specjalnie opracowany neodymowy układ napędowy. Zapewnia on doskonałe parametry względem mocy M2 przy zachowaniu ultraszerokich charakterystyk dyspersji i minimalnych zniekształceń.

Przełomowe membrany z wykorzystaniem grafenu

Magico jest pierwszym na świecie producentem urządzeń audio, który w tworzeniu przełomowych i zaawansowanych membran głośnikowych wykorzystuje grafen. Materiał ten ma wiele niezwykłych właściwości i szacuje się, że jest 100-krotnie wytrzymalszy od najbardziej wytrzymałej stali. Nowo opracowany 152-milimetrowy głośnik średniotonowy Magico i 178-milimetrowe przetworniki niskotonowe M2 produkowane są przy użyciu wielościennego karbonu XG Nanographene z nowym splotem i cechują się ultrawysoką sztywnością. Zastosowany materiał jest o 20 proc. lżejszy i o 300 proc. sztywniejszy niż te stosowane w poprzednich konstrukcjach Magico. Przetwornik średniotonowy wyposażony jest w podwieszony neodymowy system napędowy. System ten wykorzystuje dwa bardzo duże magnesy zapewniające ultrastabilne pole magnetyczne dla pracującej wewnątrz niego cewki z czystego tytanu. Ta w pełni przeprojektowana konstrukcja przetwornika wyznacza nowy punkt odniesienia w branży. Zarówno pod względem wydajności, jak i minimalizowania całkowitych zniekształceń harmonicznych.

Specjalnie zaprojektowana sub-obudowa, uformowana z zastrzeżonego polimeru, skrywa przetwornik średniotonowy. Rozwiązanie to pozwoliło udoskonalić kontrolę i brzmienie częstotliwości ze średniego zakresu. Ponadto gwarantuje skuteczną ochronę przed potężnymi falami ciśnienia docierającymi z tyłu, a generowanymi przez przetworniki niskotonowe. Sub-obudowy średniotonowe wykorzystujące różne kształty, rozmiary i materiały to rozwiązanie występujące we wszystkich 3-drożnych konstrukcjach głośnikowych Magico.

Magico M2

Doskonała integracja z pomieszczeniem głośnikowym

Dwa głośniki niskotonowe w M2 znajdują się są jeden nad drugim, co pozwala uzyskać idealną integrację z pomieszczeniem odsłuchowym oraz odtwarzać najniższe rejestry częstotliwości basowych z odpowiednią szybkością i precyzją. Głośniki niskotonowe zapewniają optymalizację pod kątem minimalnych zniekształceń muzyki (częstotliwości i czasu) przy wykorzystaniu najnowocześniejszej symulacji elementów skończonych w odniesieniu do zachowań akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych. Dzięki testowaniu głośników na wspólnej platformie, poziom optymalizacji znajduje się na zdecydowanie wyższym pułapie.

Wewnętrzna trzyosiowa rama matrycowa wraz z trzema cięgnami naprężającymi (biegnącymi od przodu do tyłu obudowy) zapewniają obudowie ekstremalną sztywność, co eliminuje niepożądane rezonanse i zakolorowania. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie przetworniki pracują z doskonałą rozdzielczością i dynamiką. Każdy głośnik w M2 jest akustycznie zintegrowany przy użyciu unikatowej topologii Elliptical Symmetry Crossover firmy Magico, wykorzystującej najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemieckiego producenta Mundorf. Podstawka MPOD 3-Pt wspomaga całościowe możliwości brzmieniowe zamieniając energię mechaniczną na ciepło poprzez warstwę tłumiącą, jednocześnie zapewniając idealne połączenie z podłogą.

Przetworniki:

25 mm – wysokotonowy (x 1)
152 mm – średniotonowy grafen Nano-Tec (x 1)
178 mm – niskotonowy grafen Nano-Tec (x 2)

Specyfikacja:

Czułość: 88 dB
Impedancja: 4 Ω
Odpowiedź częstotliwościowa: 26 Hz – 50 kHz
Zalecana moc wzmacniacza: minimum 50 W mocy ciągłej
Wymiary: 457 x 444 x 1143 mm (z podstawką MPod)
Waga: 75 kg (z podstawką MPod)

Dystrybutor: AudioKlan http://www.audioklan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*