Magico A1, ACC i ASUB – nowe głośniki Magico

Magico A1
Magico A1

Magico A!, ACC i ASUB to nowe głośniki firmy Magico, które sukcesywnie rozwijają linię “A” tej jakże prestiżowej firmy.

Magico A1 – referencyjej jakości 2-drożna kolumna głośnikowa

Opierając się na niesamowitym sukcesie modelu A3, Magico z dumą prezentuje nową podstawkową kolumnę głośnikową, która poszerza serię A. Model A1 wykorzystuje w pełni wzmocnioną obudowę z aluminium, berylową kopułkę wysokotonową, karbonową membranę z nanografenu oraz renomowaną zwrotnicę eliptyczną Magico i urzeczywistnia bezprecedensową wartość w swojej kategorii cenowej.

Obudowa z aluminium klasy lotniczej

Zamknięta obudowa A1, podobnie jak w przypadku modelu Q1, wykonana jest z lotniczej klasy aluminium 6061 T6 o grubości 9,5 mm i dostępna jest w eleganckim, anodyzowanym, czarnym wykończeniu ze szczotkowanego aluminium Innowacyjna technika wewnętrznych wzmocnień w połączeniu z najbardziej zaawansowanymi materiałami tłumiącymi zapewnia niesamowitą sztywność całej konstrukcji, chroniąc ją przed niepożądanym rezonansem mechanicznym. Kompletna obudowa A1 została sprawdzona podczas symulacji przeprowadzanych przy użyciu najnowszego oprogramowania FEA oraz podczas obiektywnych testów sztywności i stabilności – wszystko po to, aby zapewnić zgodność z wzorcowymi standardami akustycznymi Magico.

Magico A1
Magico A1

Przetwornik wysokotonowy

Wyposażona w taki sam głośnik wysokotonowy jak model A3, kolumna głośnikowa A1 wykorzystuje zoptymalizowaną 28-milimetrową kopułkę z membraną z czystego berylu. Tweeter bazuje na sztandarowej platformie konstrukcyjnej i geometrii referencyjnej serii M. Specjalnie opracowany neodymowy układ napędowy zamknięty jest w udoskonalonej tylnej komorze, wypełnionej materiałami tłumiącymi najnowszej generacji. Rozwiązanie to gwarantuje ultraniskie zniekształcenia, wyższą moc, niesamowitą dynamikę i szerszy liniowy ruch cewki.

Przetwornik średnio-niskotonowy

Nowo opracowany 165-milimetrowy głośnik średnio-niskotonowy wyposażony jest w membranę z włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG, zapewniając optymalny stosunek sztywności do wagi i doskonały współczynnik tłumienia. Rama przetwornika została zaprojektowana, sprawdzona i przetestowana pod kątem najlepszego połączenia sztywności i tłumienia. Minimalny wpływ akustyczny uzyskano dzięki zredukowaniu wibracji i zmaksymalizowaniu przepływu powietrza. Układ napędowy wykorzystuje potężne magnesy, które gwarantują stabilne pole magnetyczne w całym zakresie ruchu 39-milimetrowej cewki z tytanowym karkasem. Średnio-niskotonowy przetwornik A1 zoptymalizowany jest pod kątem minimalnych zniekształceń muzycznych, zarówno w odniesieniu do częstotliwości, jak i domeny czasowej, przy użyciu najnowszej analizy elementów skończonych, która symuluje zachowania akustyczne, mechaniczne, elektromagnetyczne i termiczne.

Zwrotnica

Przetworniki A1 są zintegrowane akustycznie przy użyciu autorskiej eliptycznej zwrotnicy symetrycznej Magico, która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf. 2-drożna zwrotnica wykorzystuje filtr Linkwitza-Rileya 24 dB na oktawę, który zwiększa do maksimum pasmo przenoszenia przy jednoczesnym zachowaniu liniowości i zminimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych.

Magico ACC – zaawansowany, 3-drożny (cztery głośniki) głośnik centralny

Magico z dumą przedstawia nowy głośnik centralny ACC, który idealnie dopełnia niewiarygodne kolumny A3, tworząc wraz z nimi najwyższej jakości frontowy system nagłośnieniowy. ACC wykorzystuje zamkniętą, wzmocnioną obudowę z aluminium, berylową kopułkę wysokotonową, karbonową membranę z nanografenu, neodymowy układ napędowy i renomowaną zwrotnicę eliptyczną Magico.

Wielokanałowe ścieżki dźwiękowe w filmach i muzyce zawierają w sobie część pasma sygnału przeznaczonego dla kanału centralnego. Zapisany dźwięk w ułamku sekundy może przechodzić od subtelnych tonów do tych najbardziej „wybuchowych”. Aby właściwie odwzorować te dynamiczne wahania mikro i makro informacji, wymagany jest pełnozakresowy głośnik centralny, który jest idealnie dopasowany do szybkości i integralności przednich kolumn głośnikowych.

Magico ACC
Magico ACC

Jak każda  konstrukcja Magico, model ACC zapewnia niezrównaną jakość dźwięku w swojej klasie, a nawet poza nią, w pełni zasługując na logo Magico “M” – znak bezkompromisowego dążenia do przesuwania granic w konstrukcji głośników. W połączeniu z niezwykle udanym modelem A3, nowo opracowanymi 2-drożnymi A1 i subwooferem ASUB można stworzyć kino domowe Magico, które teraz dostępne jest dla szerszego grona odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej.

Obudowa z aluminium klasy lotniczej

Zamknięta obudowa ACC, podobnie jak ta stworzona dla modelu Q1, wykonana jest z lotniczej klasy aluminium 6061 T6 o grubości 9,5 mm. Głośnik dostępny jest w eleganckim, anodyzowanym, czarnym wykończeniu ze szczotkowanego aluminium. Innowacyjna technika wewnętrznych wzmocnień w połączeniu z najbardziej zaawansowanymi materiałami tłumiącymi zapewnia niesamowitą sztywność, chroniąc ją przed niepożądanym rezonansem mechanicznym. Kompletna obudowa ACC została sprawdzona podczas symulacji przeprowadzonych przy użyciu najnowszego oprogramowania FEA oraz podczas obiektywnych testów sztywności i stabilności obudowy – wszystko po to, aby zapewnić zgodność z wzorcowymi standardami akustycznymi Magico.

Przetwornik wysokotonowy

ACC idzie w ślady A3, czego potwierdzeniem jest 28-milimetrowa kopułka wysokotonowa z berylową membraną. Tweeter bazuje na sztandarowej platformie konstrukcyjnej i geometrii stosowanej w referencyjnej serii M. Specjalnie opracowany neodymowy układ napędowy zamknięty jest w udoskonalonej tylnej komorze wypełnionej materiałami tłumiącymi najnowszej generacji. Rozwiązanie to gwarantuje ultraniskie zniekształcenia, wyższą moc, niesamowitą dynamikę i szerszy liniowy ruch cewki.

Przetwornik średniotonowy

152-milimetrowy głośnik średniotonowy, również stosowany w A3, wyposażony jest w membranę z włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG. Całość gwarantuje optymalny stosunek sztywności do wagi oraz idealny współczynnik tłumienia. Rama przetwornika została zaprojektowana, sprawdzona i przetestowana pod kątem najlepszego możliwego połączenia sztywności i tłumienia. Minimalny wpływ akustyczny uzyskano dzięki zredukowaniu wibracji i zmaksymalizowaniu przepływu powietrza. Układ napędowy wykorzystuje potężne magnesy, które gwarantują stabilne pole magnetyczne w całym zakresie ruchu 75-milimetrowej cewki z tytanowym karkasem. Średniotonowy przetwornik ACC zoptymalizowany został pod kątem minimalnych zniekształceń muzycznych w obsługiwanym przedziale pasma – zarówno w odniesieniu do częstotliwości, jak i domeny czasowej – przy użyciu najnowocześniejszej analizy FEA, symulującej zdolności akustyczne, mechaniczne, elektromagnetyczne i termiczne.

Głośnik niskotonowy

Niesamowicie głęboki i szybki bas jest zasługą 177-milimetrowych głośników niskotonowych (x2), które można spotkać również w modelu A3 i które tworzone są przy użyciu zaawansowanych technik produkcji z wykorzystaniem włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG. Potężne magnesy neodymowe sterują 75-milimetrową cewką z tytanowym karkasem. Cewka wyróżnia się długim skokiem i gwarantuje czyste, niezniekształcone ciśnienie akustyczne. Możliwości głośnika i kolumny głośnikowej ACC w jej ostatecznej formie testowane są i doskonalone pod kątem zdolności akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu do symulacji metodą elementów skończonych (FEA).

Zwrotnica

Przetworniki w głośniku ACC zintegrowane są akustycznie przy użyciu autorskiej eliptycznej zwrotnicy symetrycznej Magico, która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf. Zwrotnica wykorzystuje filtr Linkwitza-Rileya 24 dB na oktawę, który zwiększa do maksimum pasmo przenoszenia przy jednoczesnym zachowaniu liniowości i zminimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych.

 

Magico ASUB – referencyjny  subwoofer aktywny

 

Magico z dumą przedstawia nowy subwoofer ASUB, który rozszerza wymiar dźwięku A3, A1 i dowolnych innych głośników, dostarczając piorunująco mocny bas. ASUB wyposażony jest w odporną na rezonans aluminiową obudowę, ultrasztywną membranę aluminiową, wbudowany wzmacniacz, elektroniczną zwrotnicę i centrum sterowania DSP.

Magico ASUB
Magico ASUB

Czy to w muzyce, czy też w filmowych ścieżkach dźwiękowych – rytmiczny puls głębokiego, potężnego basu wybrzmiewa w naszym ciele i zapewnia ekscytację, która może wywołać gęsią skórkę. ASUB to prawdziwy głośnik Magico, zapewniający doskonałą jakość dźwięku z zaawansowaną kontrolą i bezkompromisową inżynierią, w pełni zasługujący na logo Magico “M”.

Obudowa

Obudowa ASUB opiera się na architekturze konstrukcyjnej modelu QSUB, wykorzystującej aluminium 6061 T6 o grubości 9,5 mm, innowacyjne wzmocnienia wewnętrzne i zaawansowane materiały tłumiące. Całość opracowywana była i oceniana zarówno w symulacji z wykorzystaniem oprogramowania FEA, jak i podczas fizycznych testów. Założeniem projektantów było spełnienie bezkompromisowych standardów Magico w odniesieniu do sztywności, stabilności i minimalnego wpływu akustycznego. ASUB dostępny jest w eleganckim, anodyzowanym, czarnym wykończeniu ze szczotkowanego aluminium.

Przetwornik niskotonowy

Generowanie dźwięku projektanci powierzyli nowo opracowanemu 250-milimetrowemu głośnikowi Magico z ultrasztywną membraną aluminiową. Przetwornik charakteryzuje się idealnym stosunkiem sztywności do wagi. Cała konstrukcja została skalibrowana tak, aby do maksimum ograniczyć zniekształcenia muzyczne w zakresie niskich częstotliwości. Podczas prac nad głośnikiem konstruktorzy wykorzystali najnowocześniejszą symulację FEA.

Skierowany do przodu przetwornik wyposażony jest w ekstremalnie mocny neodymowy układ napędowy, który pozwala odtworzyć głęboki, mocny, kontrolowany bas z odpowiednią szybkością i dokładnością. System napędowy 55-milimetrowej cewki z tytanowym karkasem tworzy niesamowicie stabilne pole magnetyczne o długim zakresie ruchu i pozwala odtwarzać częstotliwość 50 Hz przy 110 dB, gwarantując przy tym minimalne zniekształcenia.

Wzmacniacz/zwrotnica

Wbudowany w ASUB wzmacniacz cyfrowy dostarcza moc 500 W. W bezproblemowej integracji z kolumnami głośnikowymi systemów stereo lub kina domowego pomaga aktywna zwrotnica ze sterowaniem DSP. Oprogramowanie DSP umożliwia perfekcyjną integrację subwoofera i kolumn

głośnikowych pracujących razem w pokoju odsłuchowym. Inne kluczowe funkcje to trzy miejsca w pamięci urządzenia, pozwalające zachować indywidualne ustawienia, auto-detekcja, auto-wyłączenie, ochrona przed przesterowaniem i ochrona termiczna.

Relatywnie niewielka obudowa ASUB jest w stanie zapewnić ogromne zmiany ciśnienia powietrza

w pomieszczeniu odsłuchowym i gwarantuje niewiarygodnie głęboki, mocny bas. Konstrukcja ASUB ze skierowanym do przodu głośnikiem jest łatwa do instalacji w pokoju odsłuchowym i zapewnia emocjonujący wkład do dźwięku dostarczanego przez dowolny system audio.

Wyłączny dystrybutor Magico: Audio Klan http://www.audioklan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*