Linn Klimax DSM – nowa generacja odtwarzacza strumieniowego

Linn Klimax DSM

Linn Klimax DSM będący flagowym odtwarzaczem strumieniowym szkockiej firmy pojawia się na rynku w nowej odsłonie. Opierając się na blisko pięciu dekadach nauki i zdobywania doświadczenia w zakresie cyfrowych technologii, projektanci zaprojektowali od podstaw wszystkie elementy i w pełni zoptymalizowali je pod kątem najwyższej możliwej jakości dźwięku.

Tworząc na nowo swój flagowy odtwarzacz strumieniowy, Linn wprowadza kunsztowną, specjalnie zaprojektowaną obudowę, która zapewnia akustyczną izolację z wizualnym i namacalnym wrażeniem luksusu. Co niezwykle ważne, obudowa skrywa bijące serce Klimax DSM i jego najważniejszy element, Organik DAC – przełomowy, pierwszy w historii w pełni autorski przetwornik cyfrowo-analogowy Linna.

Gilad Tiefenbrun, dyrektor zarządzający Linn, powiedział: „Nowy Klimax DSM jest najdoskonalszym urzeczywistnieniem pasji Linna do muzyki i jest tak bliski doskonałości strumieniowania dźwięku jak to tylko możliwe. Do każdego elementu podeszliśmy z absolutną dbałością o szczegóły, wewnątrz i na zewnątrz, aby mieć pewność, że zoptymalizowany jest pod kątem wydajności w każdym aspekcie. Od momentu wprowadzenia modelu Klimax DS w 2007 r. Linn zainwestował znaczne środki w ludzi, umiejętności oraz możliwości produkcyjne i połączyliśmy to wszystko, aby stworzyć nasz nowy flagowy odtwarzacz strumieniowy wykorzystujący pierwszy DAC, który w całości opracowany został przez firmę Linn.

Organik jest doniosłym osiągnięciem dla marki Linn, czyniąc następną generację Klimax DSM naszym najnaturalniej brzmiącym produktem w historii. Wraz z nowym poziomem precyzji wykonania obudowy i zachwycającym wizualnie oraz dotykowo interfejsem, model ten jest urzeczywistnieniem ekstremalnej inżynierii”.

Organik DAC: bijące serce

Zaprojektowany bez kompromisów i w pełni autorski Organik DAC jest zwieńczeniem pięciu dekad innowacji audio i trzech dekad doświadczenia w technologii cyfrowej.

Moduł ten opracowany został od podstaw i łączy przetwarzanie FPGA (ang. Field-Programmable Gate Array) z dyskretnym stopniem konwersji, po raz pierwszy zapewniając Linnowi precyzyjną kontrolę i optymalizację każdego stopnia konwersji cyfrowo-analogowej. Potężny stopień przetwarzania FPGA wykorzystuje specjalnie opracowane algorytmy, aby zapewnić zwiększone nadpróbkowanie, precyzyjniejszą kontrolę głośności i pozbawioną zniekształceń modulację. Towarzyszący mu dyskretny stopień konwersji zapewnia sygnał analogowy z ekstremalnie niskimi zniekształceniami dzięki nowemu oscylatorowi o ultra-niskim jitterze i starannie zaprojektowanej sieci dystrybucyjnej zegara. Są one inteligentnie połączone w ramach unikatowej dwustronnej konstrukcji, która ogranicza tor sygnałowy do absolutnego minimum.

Linn Klimax DSM

Wykorzystując dekady doświadczenia w optymalizowaniu projektu obwodu, każdy komponent został wyselekcjonowany, zaprojektowany i rozmieszczony przez inżynierów firmy Linn i przeniesiony na płytkę obwodu drukowanego Linn w fabryce w Glasgow. Inwestycja w najnowszą technologię produkcji do montażu powierzchniowego umożliwiła dalsze udoskonalenie techniki płytki drukowanej, wliczając rozmieszczenie mniejszych komponentów z bardziej rygorystyczną tolerancją, a także zastosowanie najnowocześniejszych pieców z fazą gazową, aby zapewnić zerowe utlenianie lutowanych styków na płytkach.

Organik zapewnia znacznie niższy szum i zniekształcenia, uzyskując wyniki lepsze niż kiedykolwiek Linn osiągnął w swojej historii. Moduł ten profesjonalnie konwertuje sygnał cyfrowy na analogowy, aby uzyskać najprecyzyjniejsze odwzorowanie oryginalnego sygnału muzycznego, ujawniając jeszcze więcej niewielkich szczegółów, które zapewniają bliższe emocjonalne połączenie z muzyką.

Z wbudowanym DAC-iem Organik, Klimax DSM staje się nowym punktem odniesienia w strumieniowaniu muzyki, zapewniając doskonałe wrażenia muzyczne.

Ekstremalna inżynieria

Własna, zaawansowana i nowa technologia produkcji umożliwiła firmie Linn precyzyjne zaprojektowanie nowej obudowy zgodnie z niezwykle rygorystyczną tolerancją. Każdy aspekt tej wyjątkowej, specjalnie opracowanej obudowy odgrywa kluczową rolę w zachowaniu oryginalnych detali muzycznych, emanując jednocześnie luksusowym wzornictwem. Wykonana ze specjalnej klasy aluminium, swoim uderzającym designem zapewnia nowej rodzinie Linn DSM świeżość, zachowując jednocześnie wytworną i niezwykle cenioną sygnaturę modelu Klimax.

Linn Klimax DSM

Sama masa konstrukcji w połączeniu z wewnętrznym tłumieniem izolują urządzenie od wibracji w pomieszczeniu, a precyzyjnie wycięte kieszenie i przegrody odseparowują stopnie analogowy, cyfrowy i mocy, w pełni chroniąc elektronikę przed wewnętrznymi zakłóceniami.

Wycinane diamentem okręgi na górnej powierzchni nawiązują do rowków płyty, składając hołd ikonicznemu gramofonowi Linn Sondek LP12. Umieszczona na górze tarcza łączy najwyższej jakości materiały – mosiężne łożysko, precyzyjnie wycięte szkło, wytrawioną ze stali nierdzewnej ramkę i dopełniające całości 100 punktów świetlnych.

Najlepszy możliwy dźwięk

Wyjątkowa jakość dźwięku Klimax DSM z nowym DAC-iem Organik, wliczając obsługę rozdzielczości dźwięku do aż 384 kHz/24 bitów i DSD256, zapewnia wszystkim strumieniowym i podłączonym cyfrowym, analogowym i bezprzewodowym źródłom dźwięku nowe życie.

Podłączone źródła analogowe również będą czerpały dodatkowe korzyści dzięki całkowicie nowej konstrukcji bardziej zaawansowanego i wyróżniającego się niższymi zniekształceniami przetwornika analogowo-cyfrowego. DAC wykorzystuje własną płytkę obwodu drukowanego z zarezerwowanym dla niego zasilaniem, podczas gdy porty Exakt Link umożliwiają bezpośrednie połączenie LP12 z Urika II.

Linn Klimax DSM

Wejście USB umożliwia bezpośrednie podłączenie do komputera w celu stworzenia najbardziej zaawansowanego niezależnego przetwornika c/a. Z kolei wbudowana łączność bezprzewodowa umożliwia wygodne podłączanie źródeł poprzez Wi-Fi lub Bluetooth. Ponadto wersja AV udostępnia wejścia HDMI i ponownie wykorzystuje DAC Organik, aby zwiększyć wydajność wszystkich podłączonych źródeł AV. Model ten obsługuje również eARC dla telewizorów z funkcjami smart.

Rodzina Linn DSM

Następna generacja Klimax DSM dołącza do gamy produktowej, którą tworzą Klimax DSM, Selekt DSM i Majik DSM, aby zaoferować trzy różne konstrukcje, ale dzielącej tę samą firmową estetykę. Z uderzającym nowym wzornictwem, Klimax DSM wyraźnie dominuje w całej gamie.

Produkty

Dwa warianty Klimax DSM zapewniają wybór zależnie od preferencji odsłuchowych. Klimax DSM (Audio) został stworzony z myślą o tych, którzy chcą podłączyć wyłącznie źródła muzyki. Klimax DSM (AV), z wbudowanymi złączami HDMI, zapewnia bogatsze wrażenia audio również ze źródeł wideo.

Linn Klimax DSM

Osoby oczekujące najwyższej wydajności z kompletnego systemu Linn powinny zdecydować się na nowy Klimax System Hub. Umieszczony jest w takiej samej doskonałej obudowie co Klimax DSM następnej generacji, dzięki czemu czerpie korzyści z ulepszonej izolacji akustycznej. Ponadto urządzenie wyposażone jest w nowy, jeszcze lepszy przetwornik analogowo-cyfrowy, a pod względem połączeń oferuje te same wejścia, co wersja Klimax DSM (AV), wliczając opcję zaktualizowania o obsługę dźwięku przestrzennego.

Imponujące połączenie Klimax System Hub z głośnikami Klimax 350 lub Klimax Exaktbox, obydwa z wbudowanym nowym DAC-iem Organik, zapewniają rezultaty nie z tego świata.

Klimax DSM następnej generacji pojawi się w sprzedaży w kwietniu br. Poglądowe ceny detaliczne poszczególnych wersji wyniosą:
Klimax DSM (Audio/AV) – 171 599 zł;
Klimax System Hub – 85 799 zł;
Klimax System (Hub + Klimax 350 z Organik DAC) – 414 699 zł;
Klimax Exaktbox z Organik DAC – 85 799 zł;
Głośniki Klimax 350 z Organik DAC – 328 899 zł.

Dystrybutor: AudioKlan http://www.audioklan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*