Fyne Audio F702 – nowe kolumny z serii 700

Fyne Audio F702

Fyne Audio F702 to nowa kolumna z serii 700 szkockiej marki Fyne Audio. Firma ta wprowadza do swojej oferty ekskluzywne kolumny głośnikowe w serii F700. Przeanalizowano wszystkie technologie i rozwiązania techniczne zastosowane we flagowym modelu  Fyne Audio F1. Ich odpowiedniki, a te wykorzystano w najnowszych konstrukcjach, takich jak właśnie F702. Ceny tych konstrukcji są jednocześnie znacznie przystępniejsze niż ceny pierwowzoru.

Wysokiej jakości obudowy

Ręcznie wykonywane obudowy modeli serii 700 mają kształt zaprojektowany specjalnie z myślą zarówno o uchu jak i o oku. Wygięcie każdej ścianki opiera się na precyzyjnych kalkulacjach pod względem minimalizacji powstawania fal stojących. Pozwala to na prześwietlenie każdego szczegółu muzyki. Rozbudowane usztywnienie wewnętrzne wzmacnia neutralność akustyczną obudowy minimalizując jej drgania. Ponadto całość wykonana jest z wysokiej jakości sklejki brzozowej o dużej gęstości. Tymczasem konstrukcja obudów modeli podłogowych korzysta z koncepcji zastosowania dwóch objętości i podwójnego systemu bass reflex.

Fyne Audio F702

W zwrotnicy częstotliwościowej zastosowanej w modelach serii 700 zastosowano wysokiej klasy komponenty. Są wśród nich niskostratne cewki indukcyjne, kondensatory ClarityCap, a całość okablowano srebrnymi przewodami firmy Van den Hul®. Każda zwrotnica poddawana jest obróbce kriogenicznej. Dzięki głębokiemu zamrożeniu i powolnemu rozmrożeniu łagodzi to mikro-napięcia powstające w samych komponentach, przewodach i połączeniach lutowniczych. Dzięki temu zmaksymalizowany jest przepływ sygnału co zapewnia większą przejrzystość dźwięku.

Unikalny port BassTrax

W kolumnach Fyne Audio F702 zastosowano charakterystyczny dla produktów Fyne Audio port BassTrax Tractrix zapewniający perfekcyjne rozprowadzenie dźwięków basowych generowanych przez tylną stronę membrany. Rozpraszanie w kącie 360 stopni pozwala na swobodniejsze ustawienie kolumn w przestrzeni niż ma to miejsce w przypadku urządzeń wykorzystujących tradycyjne tunele bass reflex.

Każdy model serii 700 posiada przetwornik IsoFlare™, którego budowa oparta jest na tym który stosowany jest w modelu flagowym F1. Membrana niskośredniotonowa wykona jest z włóknistej celulozy. Natomiast znajdująca się w jej wnętrzu kopułka wysokotonowa posiada magnezową membranę średnicy 25mm. Na dodatek napędza ją wydajny magnes neodymowy. W tym przypadku, jej pasmo przenoszenia sięga z łatwością 30kHz. Górne zawieszenie korzysta z technologii FyneFlute™ co zapewnia liniową pracę przy dynamicznych fragmentach muzyki, które wymagają ekstremalnie dużych wychyleniach membrany. W modelach podłogowych, punktowe źródło dźwięku, system IsoFlare™, wspierany jest dodatkowym głośnikiem niskotonowym.

Fyne Audio F702

Solidna podstawa wykona jest z dwóch płyt o grubości 8mm odseparowanych dużymi aluminiowymi podkładkami które stanowią podstawę dla kolców regulowanych radełkowanymi nakrętkami.

Właściwości Fyne Audio F702:

  • Rodzaj konstrukcji:  2 ½ drożna, dyfuzor BassTrax™ Tractrix promieniujący w dół, system z dwoma komorami wewnętrznymi.
  • Rekomendowana moc współpracującego wzmacniacza (Watt RMS): 30-200
  • Moc ciągła (Watt RMS): 100
  • Skuteczność (2.83 V/1m): 92 dB
  • Pasmo przenoszenia (-6dB typowe w pokoju): 30Hz-34kHz
  • Zastosowane przetworniki:1 x IsoFlare™ – punktowe źródło dźwięku – membrana niskośredniotonowa wykonana z włóknistej celulozy o średnicy 200mm; magnezowa kopułka wysokotonowa napędzana magnesem neodymowym o średnicy 25mm; zawieszenie FyneFlute™. 1 x niskośredniotonowa membrana wykonana z włóknistej celulozy o średnicy 200mm; zawieszenie FyneFlute™.
  • Podziała w zwrotnicy: 250Hz i 1.7kHz
  • Rodzaj zwrotnicy: bi-wired; filtr 2 rzędu dolnoprzepustowy; filtr 1 rzędu górnoprzepustowy; obróbka kriogeniczna
  • Wymiary (W x S x G w mm): 1111x384x440
  • Wykończenie: Piano Gloss Walnut / Pioano Gloss Black / Piano Gloss White.

Wyłączny dystrybutor Fyne Audio: E.I.C. http://www.eic.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*