Fostex TH-909 Sapphire Blue

Fostex TH-909 Sapphire Blue
Fostex TH-909 Sapphire Blue

Fostex TH-909 Sapphire Blue to limitowana edycja najnowszych, flagowych słuchawek tej znanej japońskiej firmy.

Po bardzo udanej limitowanej serii Sapphire Blue słuchawek TH-900 mk2, która okazała się być bardzo popularna na rynku słuchawek zamkniętych, Fostex wprowadza analogiczną serię Sapphire Blue dla słuchawek TH-909. Te hi-endowe, otwarte słuchawki już niebawem pojawią się w tej jakże ciekawej limitowanej wersji w ilości zaledwie 100 sztuk na cały świat.

 

Fostex TH-909 Sapphire Blue
Fostex TH-909 Sapphire Blue

 

Słuchawki otwarte Fostex TH-909 posiadają muszle w wykończeniu specjalnym lakierem Sapphire Blue Urushi, zamiast standardowego Bordeaux.

Najważniejsze cechy konstrukcyjne:

  • Bardzo szeroki zakres dynamiki przy niskich zniekształceniach, dzięki zastosowaniu przetwornika 50mm z napędem o sile indukcji 1.5 Tesli.
  • Unikalna technologia materiału membran „Biodyna”, którą może zaoferować tylko firma Fostex. Jest to specjalna mieszanka słynnej bio-celulozy oraz dodatków włókien nieorganicznych. Materiał ten posiada wyjątkowe walory brzmieniowe. Zapewnia nie tylko bogate niskie częstotliwości, czy naturalny, pełny środek pasma o znakomitej barwie. Także wysokie tonu posiadają znakomitą definicję i rozdzielczość, rzadko spotykaną w słuchawkach dynamicznych.
  • Podwójna struktura materiału zabezpieczającego otwarcie muszli od tylnej strony przetworników została specjalnie zaprojektowana. Rozbija ona rezonanse oraz oferuje znakomity wygląd.
  • Muszle są pomalowane specjalnym lakierem Urushi Sapphire Blue, który jest wykonany w fabryce Sakamoto Urushi Factory istniejącej od 1900 roku.
  • W zestawie ze słuchawkami znajduje się odpowiedniej klasy kabel niezbalansowany z miedzi OFC o czystości 7N (99.99999%).
  • Można także dokupić specjalnie przewidziany dla tych słuchawek kabel zbalansowany, który także korzysta z miedzy OFC 7N.
  • Wtyczki przewodów oraz gniazda na nie w słuchawkach korzystają z rodowanych powierzchni, posiadających wysoką twardość, odpornych na rysy i korozję.
  • Nowo skonstruowane pady posiadają poduszki o niskiej sprężystości, oferując znakomitą wygodę i doskonałe właściwości soniczne.
  • Tuning brzmienia w przypadku TH-909 Sapphire Blue jest dokładnie taki sam, jak w przypadku TH-909. Identyczny jest także stojak dołączany do słuchawek.
Fostex TH-909 Sapphire Blue
Fostex TH-909 Sapphire Blue

Fostex TH-909 Sapphire Blue – edycja naprawdę limitowana

Warto także zaznaczyć, że TH-909 to edycja limitowana i jest ich tylko 100 sztuk na cały świat. Dlatego też są nie lata gratką dla wszystkich kolekcjonerów i koneserów dobrego brzmienia. Są to także jedne z nielicznych na świecie obecnie produkowanych słuchawek, jakie posiadają membrany będące bezpośrednią pochodną bio-celulozy. Na Polskę trafi jedynie 3 sztuki tego modelu.

Cena sugerowana słuchawek TH-909 Sapphire Blue w Polsce wynosi 7499zł brutto.

Wyłącznym dystrybutorem firmy Fostex w Polsce jest firma MIP: http://www.mip.bz

Strona produktowa: http://www.fostex.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*