Focal Chora – nowe modele z Dolby Atmos®

Focal Chora

Linia kolumn głośnikowych Focal Chora zostaje poszerzona o głośniki wspierające technologię Dolby Atmos®. Wyprodukowane we Francji, Chora 826-D, Chora Center i Chora Surround łączą w sobie wzornictwo, technologię i wydajność, zapewniając prawdziwie kinowe wrażenia w domu. Głośniki te cechuje również doskonała muzykalność, a całość nowej oferty występuje w świetnych cenach. Ofertę dopina nowy subwoofer o oznaczeniu Sub 600p.

Chora 826-D jest nowym produktem referencyjnym dla tej serii. Po raz pierwszy firma Focal zastosowała w głośniku podłogowym technologię Dolby Atmos®: zainstalowany nad głównymi elementami kolumny przetwornik emituje dźwięk w kierunku sufitu pod starannie obliczonym kątem, dzięki czemu sygnał audio jest odbijany w całym pomieszczeniu. W rezultacie słuchacz jest „owinięty” w dźwięk i zanurzony w wysoce realistycznym świecie 3D.

Focal Chora

Dzięki kolumnie Chora Center – dostępnej z opcjonalną podstawką, ale także możliwej do ustawienia w domu na komodzie AV – głosy i dialogi są odtwarzane z wyjątkową klarownością i niezwykłą precyzją. Głośniki Chora Surround, które można z łatwością zamontować na ścianie, są idealną propozycją do akcji tylnych i bocznych kanałów, ożywiając wszystko, od scen akcji filmowych po koncerty muzyczne. Inżynierowie Focala wprowadzili moc dodatkowych basów do tej rodziny dzięki Sub 600P, 600-watowemu subwooferowi.

Focal Chora

Technologia Slatfiber

Wszystkie głośniki Chora są wyposażone w głośniki z membraną Slatefiber. Ten kompozytowy materiał, zaprojektowany i wykonany we Francji w warsztatach Focala przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń, łączy w sobie termoplastyczny polimer z włókniną węglową pochodzącą z recyklingu. Rezultatem jest optymalna równowaga pomiędzy tłumieniem, sztywnością i lekkością. Oddawanie dźwięku charakteryzuje się niesamowitym bogactwem, równowagą i dynamiką.

Focal Chora

Technologia Slatefiber w połączeniu z wysokotonowym głośnikiem aluminiowo-magnezowym TNF, kolejną ekskluzywną technologią wchodzącą w skład gamy, zapewnia jedwabiste wysokie tony i jeszcze bardziej zoptymalizowaną przestrzenność dźwięku. Z kolei subwoofer Sub 600P wyposażony jest w membranę Polyflex, cięższą i sztywniejszą, aby zapewnić uderzjące basy i stworzyć autentyczne wrażenia kinowe w domu.

Focal Chora

Jakość cechujaca markę Focal jest widoczna nie tylko w technologii i francuskiej produkcji, ale także w doborze wzorów i wykończeń. Głośniki Chora oferują nowoczesne kształty i wykończenia (Black, Light Wood i Dark Wood), uzupełnione łupkowym efektem membran Slatefiber, które pasują do współczesnych wnętrz.

Dostępność nowych głośników Chora została zapowiedziana na luty, natomiast subwoofera Sub 600P na wiosnę br.

Dystrybutor: Focal Naim Central Europe http://www.fnce.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*