Final A8000 – flagowe IEMy z Japonii

Final A8000

Final A8000 – flagowe IEMy z berylowymi przetwornikami

Final A8000 redefiniują na nowo to, co można uzyskać ze znanego jakby mogło się nam wydawać przetwornika dynamicznego. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że model A8000 jest prezentowany dokładnie 10 lat po tym, jak firma Final zaprezentowała znaną serię Piano Forte.

Głowną koncepcją przy projektowaniu A8000 było uzyskanie „Największej radości ze słuchania muzyki o najwyższym poziomie transparentności”. Dlatego też firmie Final trzy lata zajęła sama faza opracowywania koncepcji. A kolejne dopracowanie oraz optymalizacja gotowego produktu.

Przy czym najważniejsze tutaj było uzyskanie kompletnej, zapierającej dech w piersiach przeźroczystości przekazu. Aby to uzyskać przeprowadzono szereg prac badawczych w zakresie nie tylko psychoakustyki, lecz i także hydrodynamiki, czy wielu zawiłych kwestii dotyczących kontroli rezonansów.

Co więcej, wnikliwie przenalizowano, jak odbieramy zjawisko transparentności, przeźroczystości dźwięku i jak ten nasz odbiór przekłada się bezpośrednio nad kwestie techniczne. Czyli chociażby na zachowanie membrany oraz innych ważnych elementów słuchawek.

Wszystko to doprowadziło do powstania produktu przełomowego, który łączy w sobie kilka unikalnych cech:

  • Uwzględnienie ważnych kwestii psychoaktustycznych.
  • Zastosowanie membrany z prawdziwego berylu.
  • Bezpośredni montaż przetwornika na obudowie.
  • Specjalna geometria wewnętrznej komory słuchawek.

Warto tutaj podkreślić, że w Final A8000 zastosowano membranę z prawdziwego berylu, a nie często spotykaną wersję, kiedy beryl jest napylany cienką warstwą na inny materiał. Tutaj mamy najlepsze z możliwych, bezkompromisowe rozwiązanie.

Final A8000

Obudowa z kolei posiada starannie zaprojektowany i zoptymalizowany układ czterech komór akustycznych, tak aby zapewnić optymalne pracy dla doskonałego berylowego przetwornika. Jest ona wykonana ze stali nierdzewnej, obrabianej za pomocą CNC a następnie szlifowanej na wysoki połysk.

Final A8000

Całości niech dopełni fakt, iż w zestawie znajdziemy nie tylko specjalnie dobrany kabel z posrebrzanej miedzy, ale także zestaw wysokiej jakości tipsów.

Final A8000

Cena detaliczna Final A8000 przewidziana jest na 8800 PLN.

Dystrybutor: Fonnex https://www.fonnex.pl/

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*