Denon DP-450USB i DP-400 – nowe gramofony z linii Desing Series

Denon DP-450USB
Denon DP-450USB

Denon DP-450USB oraz DP-400 to najnowsze gramofony o przyjaznej dla użytkownika funkcjonalności zaprezentowane przez japońską firmę.

Oba modele zaprojektowano tak, aby były proste w instalacji i obsłudze, z czytelnym przewodnikiem konfiguracji oraz są dostępne w komplecie z wysokiej jakości wkładką MM. Jest ona już zainstalowana w uniwersalnej głowicy połączonej z ramieniem. Oznacza to, że gramofony mogą być skonfigurowane i gotowe do pracy w ciągu zaledwie kilku minut. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy ma możliwość jego wyłączenia. Dzięki temu nowe modele mogą współpracować z zewnętrznymi wzmacniaczami. A także systemami bez wbudowanych wejść Phono – każde wejście liniowe lub wejście AUX będzie obsługiwane.

Denon DP-450USB
Denon DP-450USB

Denon DP-400

Denon DP-400 stoi na masywnej, dobrze tłumiącej wibracje podstawie, która ma tylko 41 cm szerokości. Pozwala to zaoszczędzić miejsce oraz dopasować gramofon do komponentów linii Denon Design Series. Dobrze wyważony talerz jest napędzany paskiem, a odtwarzanie płyt jest możliwe przy prędkości obrotowej 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm. Zintegrowany czujnik kontroluje prędkość w celu uniknięcia fluktuacji. Dzięki temu zapewnia dokładność odtwarzania, a po jego zakończeniu ramię automatycznie podnosi się na końcu strony płyty.

Zaprojektowane od podstaw, precyzyjne ramię w kształcie litery „S” zostało tak skonstruowane, aby zredukować zniekształcenia. Co więcej, posiada ono wkładkę gramofonową MM. Wkładka ta jest specjalnie dobrana do tego gramofonu. Ponadto można ją w razie potrzeby można łatwo wymienić na ulepszony model MC. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy można wyłączyć, umożliwiając wykorzystanie gramofonu wraz z wzmacniaczami z własnym przedwzmacniaczem gramofonowym lub dedykowanymi wzmacniaczami Phono.

Model DP-400 posiada specjalnie zaprojektowaną osłonę przeciwpyłową. Można ją także wykorzystać jako stojak na okładkę albumu: po prostu zamontuj osłonę przeciwpyłową pionowo na dołączonej podstawie. Można wtedy cieszyć się widokiem swoich ulubionych okładek albumów podczas odtwarzania muzyki.

 

 

Denon DP-450USB

Dzięki gramofonowi Denon DP-450USB, kopiowanie kolekcji płyt LP oraz singli do pamięci komputera staje się prostsze niż kiedykolwiek. Model ten bazuje na specyfikacji DP-400 z dodatkowo wbudowanym konwerterem cyfrowo analogowym. Umożliwia on przesyłanie muzyki bezpośrednio do urządzenia USB podłączonego do portu USB typu A na przednim panelu. Nie ma potrzeby podłączania gramofonu do komputera. Wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej oraz wybrać format – skompresowane pliki MP3 lub nieskompresowane nagrania WAV w jakości CD i odtworzyć nagranie. Kopiowanie muzyki z płyt winylowych nigdy nie było prostsze.

Denon DP-450USB
Denon DP-450USB

Nagrane pliki można następnie odtwarzać z urządzenia pamięci masowej USB na komputerze, w samochodowym systemie audio, wykorzystując gamę produktów Denon z interfejsem USB lub bezprzewodowe głośniki HEOS. Aby edytować nagrania na komputerze, Denon udostępnia oprogramowanie MusiCut dla Windows 10, pozwalające na obrabianie, organizowanie oraz tagowanie plików MP3 za pomocą metadanych w celu zbudowania biblioteki. Oprogramowanie MusiCut można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Denon.

Kluczowe cechy

– Konstrukcja typu „plug & play” z fabrycznie zainstalowaną wkładką gramofonową typu MM.
– Ciężki, wyważony talerz oraz podstawa tłumiąca rezonanse.
– Nowo zaprojektowane ramię w kształcie litery “S” z funkcją automatycznego podnoszenia oraz odsuwania na bok.
– Prędkości obrotowe talerza 331/3 rpm, 45 rpm and 78 rpm z czujnikiem kontroli prędkości.
– Zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy z włącznikiem / wyłącznikiem umożliwia podłączenie do dowolnego wzmacniacza lub systemu audio.
– Ekskluzywna osłona przeciwpyłowa może służyć do prezentacji okładek albumów.
– Jedynie 41 cm szerokości, aby doskonale dopasować się do komponentów Denon Design Series oraz by zaoszczędzić miejsce.
DP-450USB oferuje konwerter analogowo cyfrowy oraz port USB do bezpośredniego nagrywania plików MP3 / WAV na urządzenia pamięci masowej USB.

Nowe gramofony DP-400 (2 195 PLN) oraz DP-450USB (2 595 PLN) w wersji białej są już dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Denon.

Dystrybutor: Horn Distribution S.A. http://www.horn.pl

www.denon.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*