Cambridge Audio Alva TT – gramofon z Bluetooth aptX HD

Cambridge Audio Alva TT

Cambridge Audio Alva TT to gramofon z napędem bezpośrednim, wyposażony w szereg nowoczesnych udogodnień, takich, jak chociażby Bluetooth aptX HD.

Gramofon ten umożliwi bezprzewodowe przesyłanie muzyki w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu można go umieścić w dowolnym miejscu. Ponadto posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy wysokiej klasy. Całości dopełnia fabrycznie instalowana wkładka MC o wysokim poziomie wyjściowym oraz dobrej jakości ramie. Zostało ono wykonane z jednego kawałka materiału.

Warto zaznaczyć, że Cambridge Audio Alva TT to pierwszy na świecie gramofon posiadający wbudowaną obsługę aptX HD. Umożliwia to przesyłanie muzyki z gramofonu do dowolnego odbiornika Bluetooth. Co istotne, przesyłanie to możliwe jest także w gęstym formacie 24bit/48KHz.

Umożliwia to połączenie tego gramofonu z dowolnym głośnikiem, wzmacniaczem, bądź słuchawkami Bluetooth. Dzięki temu możliwa jest także znaczna redukcja komponentów w systemie audio, przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności.

Zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy

Cambridge Audio Alva TT posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Dzięki temu możemy podłączyć gramofon bezpośrednio do wzmacniacza, przy czym ten ostatni nie musi posiadać preampa gramofonowego na pokładzie. Co istotne, konstrukcję wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego oparto o nagradzane pięcioma gwiazdkami, wolnostojące przedwzmacniacze Alva Solo i Alva Duo.

Cambridge Audio Alva TT

Fabrycznie skalibrowana wkładka

W ramieniu gramofonu fabrycznie instalowana jest wkładka typu moving coil (MC) o wysokim poziomie sygnału wyjściowego. Wkładka jest również fabrycznie skalibrowana, więc nie trzeba się martwić o jej kalibrację. Co więcej, konstrukcja odsłoniętego wspornika igły redukuje niepożądane rezonanse i wibracje, umożliwiając dostarczanie czystej, detalicznej prezentacji.

Cambridge Audio Alva TT

Akrylowa pokrywa dołączona do zestawu

W zestawie znajdziemy zdejmowalną pokrywę akrylową do gramofonu Alva TT, która pozwala chronić odtwarzane płyty.

Cambridge Audio Alva TT

Silnik napędu bezpośredniego

Dla gramofonu Cambridge Audio Alva TT zamiast napędu paskowego wybrano napęd bezpośredni z silnikiem o średnim momencie obrotowym. Dzięki temu, silnik napędu bezpośredniego w gramofonie Alva TT pozwala osiągnąć tzw. wow&flutter (kołysanie dźwięku) na bardzo niskim poziomie wynoszącym zaledwie 0.06%. To oznacza znakomitą stabilność wysokości dźwięku co jest ważne zwłaszcza w czasie odtwarzania długich, podtrzymanych dźwięków.

Cambridge Audio Alva TT

Wysokiej jakości talerz

Uzupełnieniem zalet napędu bezpośredniego w gramofonie Alva TT jest talerz wykonany z gęstego materiału nadającego mu również dużą masę. Wykonano go z polioksymetelenu (POMu), zaawansowanego materiału termoplastycznego wykorzystywanego w elementach precyzyjnych, które muszą być bardzo sztywne i doskonale zachowywać wymiary niezależnie od warunków. Waga talerza w połączeniu ze średnim momentem obrotowym silnika napędu bezpośredniego gwarantują doskonałą stabilność obrotów w trakcie odtwarzania płyt.

Specyfikacja Techniczna:

Typ napędu: bezpośredni
Prędkości: 33 1/3, 45 RPM
Moment obrotowy silnika: 1.6 kg/cm
Wow & Flutter (kołysanie dźwięku): <0.1%
Talerz: POM (polioksymetylen)
Średnica talerza: 305 mm

Ramie gramofonowe

Typ: wykonane z jednego kawałka odlewu aluminiowego
Długość efektywna: 238 mm
Overhang (przesięg): 17.2 mm
Masa efektywna: 11 g

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy

Wzmocnienie @ 1kHz: 42dB
Nominalny sygnał wyjściowy (z wkładką CA): 250m Vrms
Szum na wejściu (A-ważony): 0.1u Vrms
Dokładność korekcji RIAA: +/-0.3dB 30Hz-20kHz
Odstęp sygnału od szumu S/N: (ref 1V out, 20-20K BW) >90dB
THD+N 1kHz: 0.0025%
Impedancja wejściowa: 47kΩ
Pojemność wejściowa: 320pF
Przełączalny: Nie

Wyjścia

Wyjście audio: RCA liniowe
Bluetooth: SBC / aptX / aptXHD

Cena detaliczna 6990 zł brutto

Dystrybutor: Audio Center Poland

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*