Bang & Olufsen Beoplay Portal – bezprzewodowe słuchawki (nie tylko) dla graczy

Bang&Olufsen Beoplay Portal

Bang & Olufsen Beoplay Portal to pierwsze bezprzewodowe słuchawki tej znanej firme dedykowane dla graczy. I od razu jest to, można by rzec – bardzo mocna oferta. Słuchawki te łaczą pożądaną w dzisiejszych czasach funkcjonalność z wyrafinowanym wzornictem. Tak mówi o nich przedstawiciel samego producenta:

„Beoplay Portal to pierwsze tego typu urządzenie – bezprzewodowe słuchawki, które łączą technologię gamingową z charakterystycznym dla Bang & Olufsen dźwiękiem, wzornictwem i kunsztem wykonania” – mówi Dorte Vestergaard, dyrektor i szef kategorii On-The-Go w Bang & Olufsen. „Nasi projektanci i inżynierowie pracowali bez wytchnienia, aby stworzyć parę słuchawek, które spełniają zaawansowane technologicznie potrzeby społeczności graczy, a jednocześnie doskonale sprawdzają się podczas codziennego użytkowania. Bang & Olufsen jest podekscytowany, że wkracza na rynek gamingowy z tym redefiniującym kategorię produktem.”

Bang&Olufsen Beoplay Portal

Wsparcie dla protokołu Xbox Wireless

Beoplay Portal został opracowany w ramach programu Designed for Xbox i bezproblemowo łączy się z konsolami Xbox Series X|S i Xbox One za pośrednictwem protokołu Xbox Wireless, zapewniając połączenie o wysokiej przepustowości i niskiej latencji. Beoplay Portal jest również kompatybilny z komputerami PC i urządzeniami mobilnymi za pośrednictwem Bluetooth 5.1, aptX™ Adaptive i USB-C, dzięki czemu gracze mogą zabrać swoje wrażenia dźwiękowe w podróż.

Nie tylko wygląd, ale także i brzmienie

Firma nie zapomniała o tym, że wygląd i funkcjonalność to nie wszystko, dlatego zadbano także o to, aby dźwięk także był na odpowiednio wysokim poziomie.

Cytując notę prasową:

“Dostrojony przez uznanych akustyków firmy Bang & Olufsen, Beoplay Portal zapewnia bogate wrażenia dźwiękowe, dostarczając wysoki poziom szczegółów i niuansów. Dwa specjalnie zaprojektowane 40-milimetrowe przetworniki z magnesami neodymowymi zapewniają precyzyjną i wierną reprodukcję akustyczną. Dzięki systemowi Dolby Atmos dla słuchawek, Beoplay Portal oferuje również wirtualny dźwięk przestrzenny, dodając warstwy głębi i tekstury do gier, filmów i muzyki.”

Bang&Olufsen Beoplay Portal

Aktywna redukcja szumów otoczenia

Dzięki połączeniu technologii ANC (“active noise-cancelling”) typu “feed-forward” i ANC typu “feed-back” Beoplay Portal pozwala użytkownikom w pełni zanurzyć się w dźwięku, ciesząc się każdym szczegółem nawet w głośnym otoczeniu. Dodatkowa funkcja Own Voice umożliwia użytkownikom słyszenie własnego głosu przy jednoczesnym tłumieniu obcych dźwięków.

No i oczywiście… wykonanie

Tutaj, jak to w przypadku tej duńskiej firmy – nie ma przypadków. Zacytujmy raz jeszcze notę prasową:

“Poduszki nauszne podtrzymujące szczękę wykonane są z pianki z pamięcią owiniętej skórą jagnięcą. Z tyłu każdej poduszki znajduje się subtelny występ, który dopasowuje się do kształtu głowy użytkownika, zwiększając komfort i eliminując wycieki dźwięku. Wewnętrzny pałąk wyposażony jest w wyściółkę o przesuniętym kształcie, której zadaniem jest zmniejszenie nacisku na czubek głowy. Wyściełanie to jest pokryte wysokiej jakości tkaniną z włókna bambusowego, która została wybrana ze względu na jej trwałość i oddychalność. Ważące zaledwie 282 gramy słuchawki Beoplay Portal należą do najlżejszych w kategorii słuchawek bezprzewodowych, idealnych do wielogodzinnego, nieprzerwanego użytkowania.”

Beoplay Portal posiada baterię litowo-jonową o pojemności 1200 mAh, oferującą do 24 godzin ciągłej gry przy użyciu Bluetooth i aktywnej redukcji szumów lub 12 godzin gry przy użyciu Xbox Wireless, Bluetooth i aktywnej redukcji szumów.

Bang&Olufsen Beoplay PortalCałości dopełnia aplikacja firmy Bang & Olufsen dedykowana dla systemów iOS oraz Android. Aplikacja ta posiada dodatkowy tryb Gaming Mode, który wprowadza nowy zestaw funkcji zaprojektowany specjalnie dla graczy. W ich zakresie znajduje się zarówno optymalizacja działania mikrofonu, jak i ustawianie balansu pomiędzy grą oraz czatem.

Beoplay Portal (2299 zł) będzie dostępny u wybranych sprzedawców od 29 kwietnia.

Dystrybutor: Horn Distribution S.A. http://www.horn.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*