Audio Physic Cardeas – nowa odsłona z innowacyjną technologią

Audio Physic Cardeas

Audio Physic Cardeas to nowa wersja znanego już modelu. Przy czym to nie tylko drobne odświeżenie, lecz tak naprawdę kolumny wprowadzające zupełnie nowe, dość odważne i inowacyjne rozwiązania. Oczywiście jak to u Audio Physic – cała masa firmowych rozwiazań oraz patentów, czyli obudowa typu multi-sandwich no i przede wszystkim przetworniki. Ale po kolei, zaczynając od obudowy, to tak pisze o niej producent:

“Obudowa, z asymetrycznie umieszczonymi przetwornikami, pokryta jest kompozytem szklano elastomerowym, co nadaje jej niezwykłej sztywności i solidnego tłumienia. Warstwa wewnętrzna i wzmocnienia wykonane są z zaawansowanych technologicznie paneli typu plaster miodu. Dźwięk pochodzący od tylnej strony membran, jest więc praktycznie całkowicie wygaszony.”

Faktem jest, że sam wygląd kolumn juz sugeruje, że w środku czekają na nas dodatkowe atrakcje. Zwróćmy uwagę przy tym na charakterystyczną – i można by rzec odważną – przednią ściankę.

 

Jeżeli zaś o przetworniki chodzi, to mamy firmowy patent o nazwie HHCT III+, czyli stożkowy głośnik wysokotonowy, do którego Audio Physic zdążył już nas przyzwyczaić. Jednakże najciekawsze są w nowych Audio Physic Cardeas tak naprawdę pozostałe przetworniki, pozbawione – uwaga – dolnego zawieszenia:

“Nowy przetwornik średniotonowy Audio Physic HHCM SL pracuje bez centrującego membranę dolnego zawieszenia. Również przetworniki niskotonowe i niskośredniotonowe Audio Physic Double Surround pracują bez konwencjonalnego dolnego zawieszenia. Dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membran niemal nie istnieje, przetworniki te uzyskują niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość.”

Rozwiązanie to producent nazywa Audio Physic PowerTrain™ i faktycznie trzeba przyznać, że zasługuje na uwagę. Całość uzupełniają poprawione sytki głośnika wysokotonowego i niskotonowego wyposażone w złącza WBT Plasma Protect, lepsze terminale głośnikowe oraz nowe kondensatory w zwrotnicy.

Dystrybutor: E.I.C. http://www.eic.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*