Audio Analogue Bellini oraz Dionizetti – dzielony zestaw hi-end

Audio Analogue Bellini Dionizetti silver

Firma Audio Analogue rozszerza linię Anniversary o dwa kolejne urządzenia – przedwzmacniacz Bellini Anniversary, oraz końcówkę mocy Donizetti Anniversary. Przedstawione jeszcze w formie urządzeń przedprodukcyjnych na wystawie High-End w Monachium trafiają wreszcie do sprzedaży.

Producent kieruje ten zestaw do najbardziej wymagających słuchaczy i zaprojektowano go tak, by napędził bez trudu nawet najtrudniejsze zestawy głośnikowe.

Bez globalnego sprzężenia zwrotnego

Oba urządzenia pozbawiono globalnego sprzężenia zwrotnego, które często wprowadza negatywne efekty słyszalne w dźwięku. Jednocześnie, dzięki wiedzy i doświadczeniu włoskich inżynierów udało się pogodzić to rozwiązanie z niskimi zniekształceniami i dobrym współczynnikiem tłumienia. Oba urządzenia są również w pełni symetryczne, co nie tylko zmniejsza zniekształcenia, ale również pomaga w zakłóceń degradujących sygnał audio.

Audio Analogue Bellini Dionizetti

Przedwzmacniacz Bellini oparto o precyzyjne, scalone drabinki rezystorowe sterowane wewnętrznym mikrokontrolerem. Użytkownik ma możliwość dopasować przebieg regulacji głośności do mocy wzmacniacza i skuteczności swoich kolumn. Dzięki temu można łatwo wyregulować poziom głośności niezależnie od mocy, przy jakiej się słucha muzyki. Selektor wejść zbudowano na miniaturowych przekaźnikach optymalizowanych do przełączania sygnałów audio. Są one trwałe i zapewniają niemal zerową rezystancję styku. Zasilacz urządzenia oparto o filtrację pojemnościową, indukcyjną, oraz oddzielne dla kanałów stabilizatory napięcia. Połączenie kondensatorów i elementów indukcyjnych pozwala uzyskać dużo skuteczniejszą filtrację, a w efekcie napięcie zasilania pozbawione zakłóceń i tętnień – tak ważne dla przedwzmanciacza. Całośc zamknięto w solidnej, ekranującej obudowie z aluminium i stali, o charakterystycznym dla Audio Analogue wzornictwie.

Audio Analogue Bellini-inside

Dionizetti – poteżna końcówka mocy ze znakomitym zasilaniem

Do pary stworzono końcówkę mocy Donizetti, która imponuje nie tylko brzmieniem, ale również wyglądem. Duża i sztywna obudowa skrywa w sobie nietuzinkowy układ elektroniczny. Na każdy kanał pracuje aż 12 tranzystorów mocy, które są w stanie oddać do obciążenia 250 W @ 8Ω na kanał lub 500 W @ 4Ω. Duża moc nie gwarantuje jednak dobrej współpracy z trudnymi kolumnami. Tutaj ważna jest także niska impedancja wyjściowa i duża wydajność prądowa, za które odpowiada potężny zasilacz. Jego sercem są dwa, 1200 W transformatory toroidalne wykonane na specjalne zlecenie Audio Analogue. Filtrację napięcia i niespotykaną wydajność impulsową zapewnia duża bateria kondensatorów filtrujących.

Audio Analogue Dionizetti back

Prezentowany komplet został zaprojektowany i wykonany we Włoszech z zachowaniem najwyższych standardów produkcyjnych, oraz w oparciu o najwyższej jakości, parowane części elektroniczne.

Urządzenia będą dostępne w kolorach czarnym i srebrnym. Ich ceny ustalono na 25.990zł za przedwzmacniacz Bellini oraz 41.990zł za końcówkę mocy Donizetti.

Polska premiera tych urządzeń miała miejsce podczas tegorocznych targów Audio Video Show.

Wyłącznym dystrybutorem firmy Audio Analogue w Polsce jest firma Sound Source: http://www.soundsource.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*