ATC SIA2-100 i ATC CD2 – nowy wzmacniacz zintegrowany i odtwarzacz cd od ATC

ATC SIA2-100

Wzmacniacz zintegrowany ATC SIA2-100 oraz odtwarzacz cd ATC CD2 to najnowsze propozycje brytyjskiej firmy, kierowane do słuchaczy oczekujących najwyższej klasy brzmienia.

Ceniona na całym świecie firma ATC prezentuje dwa nowe komponenty Hi-Fi. Odtwarzacz CD CD2 i stereofoniczny wzmacniacz SIA2-100 zostały zaprojektowane, jako partner dla mniejszych głośników pasywnych tego producenta. Urządzenia oczywiście sprawdzą się również doskonale z kolumnami innych producentów. Dołączają one do grona wysokiej jakości urządzeń i kolumn zaprojektowanych oraz ręcznie budowanych w brytyjskim Stroud.

ATC CD2 – dedykowany odtwarzacz cd

Zdaniem ATC skromny format CD ma przed sobą przyszłość, pomimo wkroczenia w 36. rok życia. Melomani polegają coraz bardziej na plikach muzycznych i serwisach strumieniowych, lecz wielu z nich nadal posiada duże kolekcje płyt CD.

ATC postanowiło zbudować samodzielny odtwarzacz CD, zamiast integrować go we wzmacniaczu SIA2-100, żeby można było uzyskać maksimum brzmienia z tego medium.

ATC CD2

ATC CD2 – w pełni zbalansowana konstrukcja

Odtwarzacz CD ATC CD2 wypuszcza sygnał liniowy audio poprzez gniazda RCA, oraz w pełni zbalansowane gniazda XLR. Wyjścia cyfrowe S/PDIF dostępne są w formie wyjścia współosiowego Coax i optycznego Toslink. Odtwarzacz posiada 5 przycisków sterujących, których funkcje są zdublowane na pilocie zdalnego sterowania.

ATC CD2

ATC SIA2-100 – integra z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym

Wzmacniacz zintegrowany z przetwornikiem C/A SIA2-100 zaprojektowano jako partnera dla CD2, w ramach przemyślanego, kompaktowego systemu stereo. Wymaga on jedynie wysokiej jakości kolumn. Jest on uniwersalnym rozwiązaniem integrującym przetwornik C/A, wraz z przedwzmacniaczem i końcówką mocy 2 x 100 W (przy 8 Ω). We wzmacniaczu dostępne są dwa stereofoniczne wejścia RCA, stereofoniczne gniazdo jack 3,5 mm na panelu przednim, oraz wejścia cyfrowe: USB typu B, Coax RCA i Toslink. Wyjścia audio to pojedyncze zaciski akceptujące goły przewód, widełki lub wtyki bananowe, wyjście liniowe stereo i wyjście słuchawkowe 6,3 mm na przednim panelu.

ATC SIA2-100

Wysokiej klasy wykonanie i pełna obsługa z pilota

Aktywne wejście wybiera się przy pomocy przycisku na froncie wzmacniacza, a głośność reguluje się precyzyjnym potencjometrem ALPS. Wszystkie funkcje SIA2-100 można obsługiwać z poziomu pilota zdalnego sterowania. Zarówno CD2 jak i SIA2-100 zbudowano w sztywnych, ciężkich, wytłumionych obudowach z precyzyjnie wyciętymi frontami z 12 mm aluminium. Fronty wybarwione są na srebrno tytanowy kolor charakteryzujący inne produkty ATC.

Dedykowany napęd cd w odtwarzaczu

Zamiast komputerowych, albo szczelinowych napędów płyt odtwarzacz CD2 wykorzystuje wysokiej jakości napęd CD TEAC 5020A-AT, który bez problem spełnił rygorystyczne wymagania i testy ATC. Układ przetwornika C/A pochodzi od AKM i współpracuje z układem wyjściowym składającym się z filtra cyfrowego i zaprojektowanego przez ATC niskoszumnego filtru analogowego typu multiple feedback. Tor analogowy w CD2 wykorzystuje 4 stopnie wzmocnienia, każdy złożony z 11 elementów dyskretnych, żeby dostarczyć w pełni symetryczny sygnał wyjściowy lewego i prawego kanału. Stopnie wyjściowe pracują z parami tranzystorów w układzie Sziklai, spolaryzowanych w klasie A.
Oba fazy sygnału wyjściowego są przetwarzane równolegle, żeby zapewnić maksymalną symetrię sygnału wyjściowego audio.

ATC CD2

Bardzo duży nacisk położono na minimalizację zniekształceń i szumów w całym układzie. ATC preferuje rozbudowany system zasilania z lokalnymi stabilizatorami i odsprzęganiem, co w praktyce oznacza 9 indywidualnie kalibrowanych sekcji zasilania w całym urządzeniu. Cyfrowe wyjście coax wykorzystuje wysokiej jakości transformator izolujący, który zapobiega powstawaniu pętli mas i przydźwięków. Ponadto wszystkie ścieżki na płytkach PCB zoptymalizowano w celu ich maksymalnego skrócenia. Ekranowanie i prowadzenie mas wewnątrz urządzenia przeprowadzono z najwyższą dbałością.

Sprawdzona, dobrze brzmiąca technologia wzmacniaczy

Równie rygorystyczne środki zostały zaaplikowane przy redukowaniu szumu i zniekształceń we wzmacniaczu zintegrowanym SIA2-100. Końcówka mocy wykorzystuje technologie opracowywane dla wzmacniaczy ATC na przestrzeni ostatnich 30 lat . Bardzo niskie zniekształcenia i szerokie pasmo przenoszenia to zasługa zastosowania lateralnych tranzystorów MOSFET w układzie wspólnego źródła. Wbudowany został limiter wartości szczytowej który zabezpiecza kolumny przed ewentualnym przesterowaniem. Oddzielne zasilanie dla sekcji mocy i przedwzmacniacza redukuje intermodulacje i przesłuchy.

ATC SIA2-100

Rozbudowany projekt układów analogowego SIA2-100, wraz z użyciem wielu lokalnych stabilizatorów zasilania pozwala na uzyskanie optymalnych warunków dla wbudowanego DAC firmy AKM. Wejście USB obsługuje sygnały PCM od 44,1 do 384 kHz o długości słowa do 32 bit, oraz DSD256. Wszystkie wejścia analogowe i cyfrowe osiągają zniekształcenia poniżej 0,001%. SIA2-100 zawiera wzmacniacz słuchawkowy i dodatkowe wejście 3,5 mm z wyższą czułością przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Oba obwody zaprojektowano z myślą o najmniejszych zniekształceniach i szumach. Wzmacniacz słuchawkowy spolaryzowano w klasie A i przygotowano do współpracy ze słuchawkami 32 – 600 Ohm.

Urzadzenie o kompktowych rozmiarach (2/3 standardowej szerokości) oferujące wysoką moc wyjściową oraz doskonałą szczegółowość, ten wzmacniacz zintegorwany z wbudowanym przetwornikiem C/A jest idealny do wysterowania małych i średniej wielkości głośników pasywnych ATC jak również wielu konsturkcji innych producentów. Ogólnie rzecz biorąc powściągliwe wzornictwo pozwala łatwiej dopasować wzmacniacz do partnerujących urządzeń. Poza tym mały rozmiar sprawia że urządzenie nie zajmuje dużo przestrzeni.

ATC SIA2-100 Integrated – Podstawowe cechy

– 2 x wejście liniowe.
– 3 x wejścia cyfrowe: USB, Coaxial, TOSLINK.
– Wysokiej klasy DAC AKM 32-bit.
– Wejście USB wspiera częstotliwości próbkowania do 384kHz PCM oraz natywnie DSD256.*
– Dyskretny stopień wyjściowy MOSFET ATC o mocy ciągłej 100W/kanał.
– Wzmacniacz słuchawkowy w pracujący w klasie A z dyskretnym stopniem wyjściowym.
– Ręcznie wykonany w Anglii.
– 6 lat gwarancji
*DSD256 jest wspierane wyłącznie z komputerami PC (w przypadku komputerów Mac maksymalne próbkowanie to DSD128 ).

ATC CD2 – Podstawowe cechy

Nade wszystko ten wysokiej klasy odtwarzacz CD o kompaktowych rozmiarach został zaprojektowany aby zaoferować wyjątkową jakość I kompatybilność z szeroką gamą urządzeń zarówno od ATC jak i
innych producentów. Podobnym sposobem stylistyka doskonale współgra z dowolnym urządzeniem ATC. Poza tym niewielki rozmiar (2/3 standardowej szerokości) sprawa że jest to idealny partner dla równie kompaktowego wzmacniacza SIA2-100.

– Wysokiej jakości transport CD TEAC.
– Wysokiej klasy DAC AKM 32-bit.
– Cyfrowe wyjścia Coaxial oraz TOSLINK.
– Zbalansowane wyjścia XLR oraz niezbalansowane RCA.
– Dyskretne bufory wyjściowe ATC w klasie A.
– Ręcznie wykonany w Anglii.
– 6 lat gwarancji.**
** 2 lata na mechanizm CD.

Dostępność: kwiecień 2019. Ceny nowych urządzeń ustalono na: 7990zł za CD2 oraz 13290zł za SIA2-100.

Dystrybutor: SOUNDSOURCE http://soundsource.pl/

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*